خبرنگاران احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در هفته آخر اسفند

به گزارش تنها پیامک، تهران - خبرنگاران - مدیرکل دفتر مدیریت بحران شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت:هفته آخر اسفند و هفته نخست سال آینده میزان بارش ها بیش از حد نرمال پیش بینی شده، بنابراین سیلابی شدن رودخانه ها دور از انتظار نخواهد بود.

خبرنگاران احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در هفته آخر اسفند

جهت دریافت خدمات اجرای هزینه اجرای بام سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

سیف الله آقابیگی روز آدینه در گفت وگو با خبرنگار مالی تنها پیامک اضافه نمود: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی و ارزیابی های کارشناسان مجموعه آب وزارت نیرو از شرایط بارش ها و دمای مناطق مختلف کشور، تا انتها فروردین سال 1399، جلسه ستاد فرماندهی سیلاب در شرکت مدیریت منابع آب ایران با هدف پایش و ارزیابی و تحلیل مناطق مختلف از نظر منابع آبی، شرایط رودخانه ها و مواردی که ضروری است برای روبرو شدن با هر شرایطی اتخاذ گردد تشکیل شد.

وی ادامه داد: تصمیماتی در این جلسه برای هر یک از استان های کشور با توجه به شرایط آن استان به منظور ایجاد شرایط مدیریتی مناسب و اتخاذ همه برنامه ها و اقدام هایی که پیش از شروع بارش ها باید در نظر گرفته گردد از جمله کنترل حجم مخازن سدها برای جاگیری سیلاب های احتمالی، شرایط پرشدگی سدها، رها سازی برنامه ریزی شده آب سد ها برای بارش های جدید، پایش شرایط رودخانه های شهری و خارج از شهرها، شناسایی نقاط بحرانی رودخانه ها و نقاط فاقد آبگذری مناسب برای ایجاد سازه های تقاطعی در محدوده شهرها و روستاها و مسیرهای بین شهری مورد تایید نهاده شد.

آقابیگی گفت: طبق این تصمیم ها همه همکاران باید نسبت به اجرای برنامه های پیش بینی شده با هماهنگی سایر دستگاه های مربوط اقدام و در سطح استان ها به مرحله اجرا درآورند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران اضافه نمود: مجموع پیش بینی ها بر این است که از امروز که هفته چهارم اسفندماه است در مناطقی از کشور به طور غالب استان های جنوب غرب و غرب شاهد بارندگی خواهیم بود و احتمال شدت بارش در حوزه زاگرس اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: پیش بینی ها در مجموع بیانگر آن است که میزان بارش فروردین ماه بالاتر از نرمال خواهد بود و با توجه به ایام تعطیل گرچه بیماری کرونا شیوع یافته بهتر است مردم توجه بیشتری به هشدارها داشته باشند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 737

به "خبرنگاران احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در هفته آخر اسفند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در هفته آخر اسفند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید