خبرنگاران باغبانان سمنان هشدارها نسبت به یخ زدگی سردرختی ها را جدی بگیرند

به گزارش تنها پیامک، سمنان- خبرنگاران- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: کشاورزان و باغبانان به منظور جلوگیری از یخ زدگی سردرختی ها هشدارها را جدی گرفته و باتوجه به فرایند کاهشی دما به ویژه به هنگام شب، تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.

خبرنگاران باغبانان سمنان هشدارها نسبت به یخ زدگی سردرختی ها را جدی بگیرند

جهت دریافت خدمات طراحی نمای ساختمان ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

لطف الله رضایی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با تنها پیامک با اشاره به بارش برف در شب گذشته، ابراز داشت: امکان سرمازدگی سردرختی ها با کاهش دما در امشب دور از انتظار نیست و ضروری است کشاورزان با اجرای تمهیدات لازم از سردرختی های خود در برابر سرمازدگی محافظت نمایند.

وی ادامه داد: آبیاری درختان مهمترین راه چاره در مقابله با سرمازدگی به شمار می رود و پیشنهاد می گردد کشاورزان در صورت دسترسی به آب حتما نسبت به آبیاری باغ خود به منظور حفظ سردرختی اقدام نمایند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان نمود: آبیاری درختان در زمستان در اصطلاح یخ آب گفته می گردد که موجب تاخیر در یخ زدگی و حفظ درختان می گردد.

وی اعلام نمود: روشن کردن وسایل گرمایشی در باغ برای امشب به منظور جلوگیری از یخ زدگی سردرختی به کشاورزان استان سمنان توصیه می گردد.

رضایی توضیح داد: آتش زدن به جامانده گیاهان و ایجاد منبع حرارتی در باغ های استان سمنان در امشب برای جلوگیری از یخ زدگی درختان موثر است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: یخ زدگی درختان زمانی رخ می دهد که دمای هوا به زیر صفر درجه سانتی گراد برسد و دیشب دمای هوا بالای صفر بود ولی امشب کشاورزان باید بیشتر مراقب باشند.

198 هزار هکتار از وسعت استان سمنان را اراضی کشاورزی تشکیل می دهد که از این وسعت 54 هزار هکتار اراضی باغی، 110 هزار هکتار اراضی زراعی و بقیه اراضی در مرحله آیش است.

کارشناسان هواشناسی استان سمنان برای 24 ساعت آینده براساس الگوهای پیش یابی و تصاویر ماهواره ای بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف و مه آلودگی و در بعضی نقاط استان سمنان احتمال تگرگ پیش بینی نموده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 755

به "خبرنگاران باغبانان سمنان هشدارها نسبت به یخ زدگی سردرختی ها را جدی بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران باغبانان سمنان هشدارها نسبت به یخ زدگی سردرختی ها را جدی بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید