خبرنگاران بروز موارد کرونا در خراسان جنوبی 2 برابر شاخص کشوری است

به گزارش تنها پیامک، بیرجند - خبرنگاران - دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی گفت: بروز موارد جدید ابتلا به کرونا در خراسان جنوبی 2 برابر شاخص کشوری است و شهرستان بیرجند در این استان همچنان رتبه اول را دارد.

خبرنگاران بروز موارد کرونا در خراسان جنوبی 2 برابر شاخص کشوری است

غلامرضا شریف زاده روز یکشنبه درباره آخرین تحلیل آماری بیماری کرونا در استان خراسان جنوبی اظهار داشت: تا پایان شهریور ماه به طور متوسط روزانه 18 مورد جدید کووید 19، اول مهر تا 15 مهر ماه به طور متوسط روزانه 40 مورد و از 16 مهر تا 26 مهر 88 مورد کووید 19 در استان داشتیم.

وی اضافه کرد: نیمه اول مهر ماه نسبت به شهریور ماه افزایش 2،2 برابری و نیمه اول مهر ماه نسبت به نیمه دوم تا این لحظه افزایش 2،2 برابری را داریم همچنین میزان بروز موارد جدید در کل کشور 5،2 و میزان بروز موارد جدید در استان خراسان جنوبی 11،7 در صد هزار نفر جمعیت است یعنی بروز موارد جدید در استان 2 برابر شاخص کشوری است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا گفت: میزان بروز تجمعی در سطح استان 550 در صد هزار نفر جمعیت و شاخص کشوری 619 در صد هزار نفر جمعیت است.

وی گفت: نسبت مرگ و میر در استان 4،5 درصد و در کشور 5،7 درصد که نسبت به شاخص کشوری 1،2 درصد شرایط استان بهتر است، میزان مرگ و میر اختصاصی علیتی در استان نیز 24،9 در صد هزار نفر جمعیت و شاخص کشوری 35،4 در صد هزار نفر جمعیت است.

شریف زاده گفت: شاخص نمونه گیری به ازای هر هزار نفر جمعیت در استان 21،3 و در کشور 52،7 در هزار نفر جمعیت است همچنین درصد نمونه های مثبت در استان از کل نمونه های اخد شده تا به امروز 25،9 درصد و شاخص کشوری 11،7 درصد است.

وی درخصوص رتبه بندی شهرستان های استان از لحاظ میزان بروز تجمعی گفت: به لحاظ میزان بروز تجمعی از ابتدای شیوع اپیدمی کرونا تا امروز همچنان شهرستان بیرجند با میزان بروز تجمعی 722 در صد هزار نفر جمعیت در رتبه اول که نسبت به شاخص کشوری 103 شاخص بالاتر است و شرایط بدتری دارد.

وی اضافه کرد: بشرویه با میزان بروز تجمعی 616 رتبه دوم، قاینات با میزان بروز تجمعی 547 رتبه سوم، درمیان با میزان بروز تجمعی 544 رتبه چهارم، سربیشه با میزان بروز تجمعی 520 رتبه پنجم، طبس با میزان بروز تجمعی 517 و شهرستان سرایان با میزان بروز تجمعی 517 در رتبه ششم و هفتم، شهرستان زیرکوه با میزان بروز تجمعی 363 رتبه هشتم، فردوس با میزان بروز تجمعی 264 رتبه نهم، نهبندان با میزان بروز تجمعی 247 رتبه دهم و شهرستان خوسف با میزان بروز تجمعی 205 در رتبه یازدهم قرار گرفته است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در خراسان جنوبی گفت: طی 24 ساعت گذشته، 121 آزمایش جدید کرونا انجام شده که از این تعداد نمونه 82 مورد مثبت جدید شناسایی شده و شامل 46 بیمار بستری در بیمارستان ها و 36 مورد نمونه گیری سرپایی بوده است.

وی شرح داد: از موارد جدید کرونا در استان طی شبانه روز گذشته بیشترین تعداد با 24 نفر مبتلا مربوط به شهرستان بیرجند است.

شریف زاده اضافه کرد: در حال حاضر 254 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان های خراسان جنوبی بستری و از این تعداد 139 نفر مبتلای قطعی به کرونا هستند.

وی گفت: از میان بیماران کرونایی 36 بیـمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که حال هشت نفر از آنان مناسب نیست.

وی اظهار داشت: متاسفانه طی 24 ساعت گذشته با سه مورد فوتی جدید، آمار کلی فوتی کرونا در استان به 209 مورد رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (یکشنبه) گفت: با فوت 252 بیمار دیگر مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید19 در کشور به 30 هزار و 375 نفر رسید و 30 استان همچنان در شرایط قرمز یا هشدار کرونا هستند.

سیما سادات لاری اضافه کرد: بیشترین میزان بستری کووید19 در استان های قم، لرستان، ایلام، کردستان، یزد، سمنان و خراسان جنوبی بوده و به خصوص شرایط 2 استان قم و لرستان با اختلاف بسیار نسبت به بقیه بیشتر است و شرایط نگران کننده ای دارند.

خراسان جنوبی که اوایل شهریور امسال با افزایش بیماران تنفسی در این استان به شرایط هشدار بازگشته بود، بیش از یک ماه است که جزو استان های در شرایط قرمز قرار گرفته است و بیماران تنفسی و کرونایی بستری در بیمارستان های خراسان جنوبی در این مدت افزایش قابل توجهی داشته است.

محدودیت های کرونایی که از ابتدای هفته گذشته به خراسان جنوبی بازگشت، با توجه به شرایط شیوع کرونا در این استان و برای کنترل بیماری در شهرستان های قرمز یک هفته دیگر تا دوم آبان تمدید شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1281

به "خبرنگاران بروز موارد کرونا در خراسان جنوبی 2 برابر شاخص کشوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بروز موارد کرونا در خراسان جنوبی 2 برابر شاخص کشوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید