خبرنگاران شیب نزولی اقتصاد انگلیس بر اثر کرونا

به گزارش تنها پیامک، لندن - خبرنگاران - رشد مالی انگلیس به رغم تدابیر دولت بوریس جانسون برای سومین ماه پیاپی به دلیل بحران کرونا (کووید-19) و اعمال محدودیت های قرنطینه در ماه آوریل (فروردین/اردیبهشت) سقوط کرد.

خبرنگاران شیب نزولی اقتصاد انگلیس بر اثر کرونا

به گزارش دفتر آمار ملی انگلیس اجرای قرنطینه کامل و تعطیلی شرکت های تجاری در ماه آوریل باعث سقوط 20.4 درصدی رشد مالی شده است.

ریشی سوناک وزیر دارایی انگلیس در واکنش به این آمار گفت؛ ویروس کرونا بر اقتصاد انگلیس مانند سایر اقتصادهای دنیا تاثیر جدی گذاشته است.

وی مدعی شد بسته مالی دولت برای جبران خسارات های ناشی از بحران کرونا سبب خواهد شد تا پس از بازگشایی شرکت های تجاری از دوشنبه هفته آینده، اقتصاد کشور به سرعت ترمیم گردد.

این در حالیست که معاون وزیر بهداشت انگلیس در گفت وگو با شبکه خبری اسکای گفت که دولت انتظار تجربه این میزان از کاهش رشد مالی را نداشت.

همچنین جاناتان آثو از موسسه آمارهای مالی گفت؛ سقوط رشد مالی انگلیس در ماه آوریل گذشته، سه برابر بیشتر از ماه قبل از آن، و 10 برابر بیشتر از دوران پیش از کروناست.

وی اضافه نمود؛ در واقع تمام بخش های اقتصاد کشور به ویژه صنعت ساخت وساز و خودروسازی آسیب دیده و حجم واردات و صادرات به میزان قابل توجهی کم شده است.

سرعت کاهش قدرت مالی انگلیس در ماه های اخیر شتاب بالایی به خود گرفته است. رشد مالی انگلیس در ماه مارس (اسفند/فروردین) گذشته نیز بیشترین افت را پس از بحران سال 2008 میلادی تجربه کرد.

براساس گزارش دفتر آمار ملی انگلیس، رشد مالی این کشور در سه ماهه دوم امسال میلادی 5.8 درصد کاهش یافته است. این در حالیست که اقتصاد انگلیس در سه ماهه پیش از آن نیز 2 درصد نسبت به سه ماهه آخر سال میلادی 2019 افت نموده بود.

بانک مرکزی انگلیس پیشتر نسبت به بروز عمیق ترین رکود مالی در تاریخ این کشور بر اثر بحران شیوع ویروس کرونا (کووید-19) هشدار داد.

کمیته سیاست های پولی بانک مرکزی انگلیس پیش بینی نموده است؛ اقتصاد این کشور 14 درصد از قدرت خود را تا خاتمه امسال از دست خواهد داد که این رقم بیشترین میزان در 71 سال گذشته به شمار می رود.

براساس این گزارش آمار ببکاری به شدت افزایش خواهد یافت و مردم بخش عمده ای از درآمد خود را از دست می دهند.

روزنامه دیلی تلگراف چندی پیش به نقل از مقام های وزارت دارایی انگلیس از افزایش بی سابقه کسری بودجه این کشور تا خاتمه امسال اطلاع داد. براساس این گزارش امکان دارد کسری بودجه انگلیس از 55 میلیارد پوند برآورد شده در مارس گذشته به 337 میلیارد پوند برسد.

بنابه گزارش وزارت دارایی انگلیس، بیش از 7.5 میلیون شاغل در انگلیس به دلیل بحران کرونا خانه نشین و به دریافت یاری هزینه دولت متوسل شده اند. همچنین یک میلیون و 500 هزار نفر برای دریافت یاری هزینه بیکاری، از شروع قرنطینه تا به امروز درخواست داده اند.

دولت انگلیس به دنبال شیوع ویروس کرونا و وضع مقررات قرنطینه 330 میلیارد پوند اعتبار برای جبران خسارت های مالی ناشی از این بحران اختصاص داده است. با این حال نتیجه ارزیابی ها و برآورد بیشتر موسسه های داده پژوه در انگلیس نشان می دهد؛ اقتصاد این کشور ضمن از دست دادن یک سوم قدرت خود در سه ماهه دوم امسال میلادی به دلیل همه گیری ویروس کرونا، بیشترین میزان کسری بودجه را پس از خاتمه جنگ دنیای دوم تجربه خواهد نمود.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1070

به "خبرنگاران شیب نزولی اقتصاد انگلیس بر اثر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شیب نزولی اقتصاد انگلیس بر اثر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید