خبرنگاران موسوی: شورای همکاری خلیج فارس در اوج ناکارآمدی است

به گزارش تنها پیامک، تهران- خبرنگاران- سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه شورای همکاری خلیج فارس جهت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، با تاکید براینکه این شورا در اوج ناکارآمدی خود است، گفت: این بیانیه به صورت یکجانبه و دیکته شده صادر شده است.

خبرنگاران موسوی: شورای همکاری خلیج فارس در اوج ناکارآمدی است

به گزارش یکشنبه شب تنها پیامک از وزارت امور خارجه، در پی خبر منتشره از سوی دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر درخواست تمدید تسلیحاتی ایران و سایر اتهامات باطله از سوی دبیرکل جدید الورود این شورا، سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز تاسف از رویکرد غیرسازنده برخی اعضای این شورا در قبال جمهوری اسلامی ایران گفت: متاسفانه به نظر می رسد شورای موسوم به همکاری خلیج فارس به سخنگوی برخی کوته فکران داخل شورا و خارج منطقه مبدل شده و دبیرخانه شورا نیز با تاثیر از سیاست ها و رفتارهای اشتباه و مخرب برخی اعضای آن، بلندگوی ایران ستیزان شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: شورای همکاری خلیج فارس که در اوج ناکارآمدی خود است و اختلافات درونی و سیاست های غیر واقع بینانه باعث عقیم بودن این شورا شده با این اقدام خود باعث نادیده دریافت حقایق منطقه و چشم فروبستن به روی واقعیات و اولویت ها در این شرایط حساس شده است.

موسوی افزود: بیانیه غیرمسئولانه دبیرکل در حالی به صورت یکجانبه و دیکته شده صادر می شود که برخی از اعضای شورا حتی در زمان مسائل اقتصادی، دست از خرید و انباشت سلاح بر نداشته و از بزرگترین خریداران تسلیحات در منطقه و جهان بوده و بدون شک منافع آمریکا نیز به فروش بیشتر تسلیحات به این کشورها با چنین رویکرد و ادعاهای واهی گره خورده است.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی در خاتمه گفت: شرایط کشتار مردم و بچه ها بی دفاع در یمن از مصادیق عینی سیاست های غلط برخی اعضای این شوراست که هر روز با انواع سلاح های غربی و توسط سردمداران همین شورا در مقابل چشم جهانیان قربانی می شوند.

به گزارش تنها پیامک، شورای همکاری خلیج فارس با ارسال نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد از این شورا خواسته است تا تحریم تسلیحاتی ایران تمدید شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1173

به "خبرنگاران موسوی: شورای همکاری خلیج فارس در اوج ناکارآمدی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران موسوی: شورای همکاری خلیج فارس در اوج ناکارآمدی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید