خبرنگاران پیمانکار متخلف پسماند شهرداری کرج جریمه شد

به گزارش تنها پیامک، کرج - خبرنگاران- رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر استفاده از بچه ها کار برای جمع آوری پسماند های خشک در کرج بیان داشت: پیمانکار طرف قرارداد شهرداری در این زمینه 100 میلیون تومان جریمه شد.

خبرنگاران پیمانکار متخلف پسماند شهرداری کرج جریمه شد

محمد مسیبی روز شنبه به خبرنگار خبرنگاران گفت : پیمانکار قبل از عقد قرارداد با شهرداری کرج مکان های مناسبی به تائید کارشناسان رساند اما در آنالیز های بعد معین شد که مکانی که به تازگی بچه ها کار در آن شناسایی شده اند، مربوط به قرارداد 2 طرفه نبوده است.

وی ادامه داد: البته براساس اظهارات پیمانکار، بچه ها کار توسط بعضی کارگران تحت پوشش شرکت پیمانکاری به صورت غیرمجاز به کار گرفته شده اند.

مسیبی گفت: بچه ها و بعضی افرادی که در این مکان بوده اند از عوامل پیمانکار نیستند بلکه از اقوام و یا دوستان کارگران طرف قرارداد پیمانکار هستند.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج اضافه کرد: در هیچ جای قرارداد بین شهرداری و شرکت پیمانکاری اشاره ای به استفاده از اتباع خارجی و بچه ها کار نشده است.

وی گفت: تا به امروز پیمانکار100 میلیون تومان بابت سهل انگاری و بی توجهی به مفاد قانونی جریمه شده و مکان غیر قانونی نگهداری بچه ها کار ظرف امروز و فردا در کرج تعطیل می گردد.

مسیبی بیان داشت: شرایط قرارداد پیمانکار با شهرداری به صورتی است که می بایست ابتدا جریمه گردد و براساس چارچوب قانونی اگر تکرار کرد بار دوم یا سوم قرارداد وی لغو خواهد شد.

وی اضافه کرد: این پیمانکار از سال گذشته با شهرداری قرارداد دارد که در گذشته به دلیل به کار گیری اتباع خارجی اخطار داده ایم و این بار اول است که برای بچه ها کار اخطار می گیرد.

وی گفت : اکنون این پیمانکار طبق قرارداد, تفکیک زباله مناطق دهگانه شهرداری کرج را انجام می دهد.

گزارشی در بعضی رسانه ها و فضای مجازی مبنی بر ایجاد مکانی برای نگهداری و به کارگیری بچه ها کار در امر جمع آوری پسماندها در کرج انتشار یافت که واکنش هایی در پی داشته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1337

به "خبرنگاران پیمانکار متخلف پسماند شهرداری کرج جریمه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیمانکار متخلف پسماند شهرداری کرج جریمه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید