خسارت حوادث کار ایران معادل نیمی از حجم تجارت ایران و چین است

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران: رئیس مرکز تحقیقات و تعلمیات فنی و بهداشت کار گفت: در کشور ما خسارت ناشی از حوادث کار معادل یک چهارم درآمد نفت و نیمی از حجم تجارت ایران و چین است.

خسارت حوادث کار ایران معادل نیمی از حجم تجارت ایران و چین است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش تنها پیامک از اصفهان، علی مصریان در گردهمایی مدیران کل اجرایی، معاونان و روسای روابط کار سراسر کشور که در هتل پیروزی اصفهان برگزار گردید، اظهار کرد: بسیاری از کارگران در معرض مواد شیمیایی قرار دارند در تمام صنایع مانند پتروشیمی ها و پالایشگاه ها و جاهایی که به نوعی با رنگ و مواد چسبی سر و کار داشته و یا کارگران نظافت چی که با مواد شوینده ارتباط دارند و حتی ما به عنوان کارگزاران دولت به دلیل استفاده از جوهر و چسب و امثال این ها در تماس با مواد شیمیایی هستیم.

وی اعلام کرد: سالانه حدود 900 هزار نفر در دنیا جان خود را بر اثر استفاده از مواد شیمیایی از دست می دهند و به همین دلیل سال جاری سازمان دنیای کار به عنوان راهبردی اساسی و سیاست کلان به این موضوع پرداخته است.

رئیس مرکز تحقیقات و تعلمیات فنی و بهداشت کار اضافه کرد: سالانه حدود 321 هزار نفر بر اثر حوادث ناشی از کار، یک میلیون و 200 هزار نفر بر اثر بیماری های شغلی و 6300 نفر در عرصه کار و کوشش جان خود را از دست می دهند که نشان دهنده لوزم فعالیت در این زمینه است.

وی اظهار کرد: در کشور ما خسارت ناشی از حوادث کار معادل یک چهارم درآمد نفت و نیمی از حجم تجارت ایران و چین و نصف سهام عدالت و همچینین نیمی از صادرات غیر نفتی و یک چارم یارانه در سال 92 است.

مدیرکل بازرسی کار نیز در این جلسه با بیان اینکه ما با رویکرد سیاست گذاری، نظارت و درایت سعی کردیم برنامه هایی را پیش ببریم، اظهار کرد: با توجه به اینکه واحدهای تولیدی و صنعتی ظرفیت های زیادی دارند در این برنامه ها استفاده از ظرفیت درون کارگاهی را مد نظر قرار دادیم چرا که ماده 930 تاکید بر استفاده از ظرفیت داخلی واحدهای صنعتی دارد.

محمد اصابتی اضافه کرد: با تقویت سیستم بازرسی با استفاده از ظرفیت بخش دولتی و خصوصی و استفاده از ظرفیت های درون کارگاهی و همچنین تقویت کمیته های نظارت به دنبال افزایش ظریب ایمنی محیط کار و کاهش مخاطرات بودیم.

وی اعلام کرد: تجزیه و تحلیل علمی و آماری محیط کار و ارتقای اثر بخشی آموزشی نیروی انسانی در محیط کار و تدوین برنامه های سازمان یافته از جمله برنامه های اجرایی ما بود همین طور در خصوص کارهای سخت و زیان آور 13 هزار پرونده را مورد آنالیز قرار دادیم تا اگر بتوانیم با تغییر در قانون ورود پیدا کنیم و با نگاه اصلاح امور آیین نامه ها را تغییر دهیم تا از حجم کار کم نموده و سبب استاندارد سازی محیط کار شویم.

مدیرکل بازرسی کار گفت: آیین نامه صلاحیت پیمانکار که مورد تصویب نهاده شد و ابلاغ شد فرآیند خوبی است تا بتواینم بخشی از کالاها را واگذار کنیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 386

به "خسارت حوادث کار ایران معادل نیمی از حجم تجارت ایران و چین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت حوادث کار ایران معادل نیمی از حجم تجارت ایران و چین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید