داغی بازار تست کرونا و ثبت نام بسته های کمک معیشتی توسط کلاهبرداران

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران/چهارمحال و بختکمک رئیس پلیس فتای چهارمحال و بختکمک گفت: مردم برای انجام تست کرونا، به سایت های مورد تایید وزارت بهداشت مراجعه کنند و برای دریافت بسته کمک معیشتی نیاز به ثبت نام مجدد نیست.

داغی بازار تست کرونا و ثبت نام بسته های کمک معیشتی توسط کلاهبرداران

سرهنگ مرتضی عسگری در گفت و گو با تنها پیامک با اشاره به امکان انجام کلاهبرداری در فضای مجازی، اظهار کرد: ممکن است کلاهبرداران از افراد بخواهند که به سایت هایی مراجعه، فرم هایی را تکمیل و یا نرم افزاری را نصب کنند.

وی اضافه کرد: این نرم افزارها ممکن است آلوده به بدافزار باشد و به عنوان باج افزار روی سیستم مخاطبان بنشیند که تمامی فایل ها را قفل می کند و از افراد می خواهد که در قبال دریافت کد رمز، وجوهی را پرداخت کنند.

رئیس پلیس فتای چهارمحال و بختکمک بر بی اعتنایی افراد به فایل های پیوست و به پیامک های نامعتبری که برایشان ارسال می شود، تاکید کرد.

عسگری در ادامه از وجود سایت هایی جعلی برای ثبت نام بسته های کمک معیشتی نیز خبر داد.

وی اظهار کرد: به هیچ عنوان برای دریافت بسته معیشتی نیازی به ثبت نام مجدد نیست چرا که اطلاعات همه هم وطنان در اختیار مراجع دولتی موجود است.

رئیس پلیس فتای چهارمحال و بختکمک ادامه داد: اگر مبلغی قرار است به صورت اینترنتی پرداخت شود، حتما خود سیستم به صورت اتوماتیک اطلاعات را در اختیار هم وطنان قرار می دهد.

عسگری اعلام کرد: ممکن است افراد به سایت هایی مراجعه کنند در قالب فیشینگ یا کلاهبرداری که کاربران را به سایت های جعلی ارجاع دهد، اطلاعات حساب بانکی افراد را بگیرند یا اینکه اطلاعات خصوصی افراد را مورد سوء استفاده قرار دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 906

به "داغی بازار تست کرونا و ثبت نام بسته های کمک معیشتی توسط کلاهبرداران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داغی بازار تست کرونا و ثبت نام بسته های کمک معیشتی توسط کلاهبرداران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید