درز اطلاعات افشاگرانه بیشتر از کتاب بولتون علیه ترامپ

به گزارش تنها پیامک، روزنامه نیویورک تایمز که به بخش هایی از کتاب جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا دسترسی پیدا نموده اطلاعات افشاگرانه تازه ای از این کتاب علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را منتشر نموده است.

درز اطلاعات افشاگرانه بیشتر از کتاب بولتون علیه ترامپ

جهت دریافت مشاوره خدمات موشن گرافیک از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی سناریو تا ساخت تیزر و موشن گرافیک حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش تنها پیامک به نقل از فارس، روزنامه نیویورک تایمز که به بخش هایی از کتاب جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا دسترسی پیدا نموده اطلاعات افشاگرانه تازه ای از این کتاب علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را منتشر نموده است.

نیویورک تایمز بر اساس اطلاعات کتاب بولتون که هنوز منتشر نشده نوشته ترامپ بیش از 2 ماه قبل از اینکه در گفت وگوی تلفنی با رئیس جمهور اوکراین او را برای شروع تحقیقات قضایی از رقبای سیاسی اش تحت فشار قرار دهد، به جان بولتون که در آن موقع مشاور امنیت ملی اش بود دستور داده به او در پیشبرد این کارزار فشار و کسب اطلاعات تخریبی درباره دموکرات ها به وسیله مقام های اوکراینی یاری کند.

بولتون نوشته که این دستور در ماه مه سال 2019 در دفتر کار ترامپ صادر شده و مایک الوانی، رئیس موقت دفتر کارکنان کاخ سفید و رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ هم در آن جلسه حاضر بوده اند.

ترامپ به بولتون گفته با ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین که در آن مقطع به تازگی برنده انتخابات شده بود تماس بگیرد و اطمینان حاصل کند که زلینسکی با جولیانی ملاقات خواهد نمود. قرار بوده جولیانی به اوکراین سفر کند و با زلنسکی درباره تحقیقات قضائی از کسب و کار خانوادگی جو بایدن، رقیب انتخاباتی ترامپ در اوکراین رایزنی کند. بولتون نوشته که به دستور ترامپ عمل ننموده و هرگز با زلینسکی تماس نگرفته است.

روایتی که بولتون توضیح داده جدیدترین سندی است که نشان می دهد ترامپ در صدد آن بوده امکانات مربوط به دولت آمریکا را در خدمت پیشبرد منافع خودش قرار دهد.

کاخ سفید چهارشنبه رسماً برای منصرف کردن جان بولتون از انتشار کتاب جدیدش دست به کار شد و رسماً به او هشدار داد که این کتاب حاوی اطلاعات محرمانه است و باید بخش هایی از آن قبل از انتشار حذف گردد.

نامه رسمی کاخ سفید ساعاتی بعد از آن صادر شده بود که دونالد ترامپ به بولتون در توئیتر حمله کرد. از محتوای توئیت های ترامپ اینطور برمی آمد که او از محتوای نوشته های بولتون مطلع است.

ترامپ در اشاره به رد صلاحیت بولتون در سنا برای انتصاب به عنوان نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در دولت جورج بوش پسر، نوشته است: آدمی که سال ها پیش نتوانست برای نمایندگی در سازمان ملل تأیید صلاحیت بگیرد، نتوانست برای هیچ چیز تأیید بگیرد، به من التماس کرد که سمتی به او بدهم که نیازی به تأیید سنا نداشته باشد. من هم این سمت را به او دادم، آن هم با وجود آنکه بسیاری می گفتند قربان، این کار را نکنید.

وی سپس به اظهارات بولتون درباره کره شاقتصادی اشاره نموده است، که با تهدید به تکرار مدل لیبی در کره شاقتصادی، مذاکرات شبه جزیره را برای مدتی متوقف کرد. رئیس جمهور آمریکا نوشت: او این سمت را گرفت و به اشتباه در تلویزیون از مدل لیبی صبحت کرد و کلی قضاوت های اشتباه دیگر داشت. رک بگویم که او اخراج شد، به این خاطر که اگر به حرف های او گوش داده بودم، ما تا الان در جنگ جهانی ششم بودیم. بعد هم می رود و کتاب زننده و غلطی می نویسد. [پر از اطلاعات] طبقه بندی شده امنیت ملی. چه کسی چنین کاری می نماید؟

روزنامه نیویورک تایمز پیش از این گزارش داده بولتون در کتاب جدیدش به توضیح رویدادهای اوت سال گذشته پرداخته؛ زمانی که ترامپ، مستقیماً ارائه یاری های امنیتی به اوکراین را به شروع تحقیقات رسمی از کسب و کار رقیب سیاسی اش، جو بایدن و پسر او منوط کرد.

این روزنامه که به بخشی از پیش نویس کتاب بولتون دست پیدا نموده، گزارش داد که مشاور سابق ترامپ در کتاب خود مدعی شده است که شخصا از رئیس جمهور آمریکا شنیده که یاری های اقتصادی به اوکراین را با این هدف مسدود نموده که کی یف برای تحقیق در خصوص هلدینگ بوریسما تحت فشار قرار گیرد. بوریسما شرکتی اوکراینی است که هانتر بایدن پسر جو بایدن از نامزدهای پیشتاز حزب دموکرات، عضو هیأت مدیره آن است. دموکرات ها می گویند ترامپ با کوشش برای تحقیق در خصوص این شرکت، قصد داشته بایدن را به فساد اقتصادی متهم نموده و اعتبار او را خدشه دار کند.

در حالی که ترامپ و سران حزب جمهوری خواه در کوشش هستند تا فرایند محاکمه سنا علیه رئیس جمهور آمریکا را هرچه زودتر مختومه نموده و حکم برائت وی را صادر نمایند، انتشار اطلاعات بولتون موجب شده تا درخواست برای احضار او جهت ادای شهادت در خصوص پفراینده اوکراین گیت بیش از پیش مطرح شده و حتی حمایت شماری از جمهوری خواستار را هم جلب کند.

سی ان ان نوشته بولتون تمایل خود را برای ادای شهادت در جلسات کنگره، در صورت صدور احضاریه برای او ابراز تمیل نموده است.

ترامپ در واکنش گفته ممکن است از اختیارات امنیتی خود استفاده نموده و حضور او در جلسه کنگره برای ادای شهادت در پفراینده استیضاح خودش را ممنوع کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 699

به "درز اطلاعات افشاگرانه بیشتر از کتاب بولتون علیه ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درز اطلاعات افشاگرانه بیشتر از کتاب بولتون علیه ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید