درگذشت یک طنزپرداز بر اثر کرونا

به گزارش تنها پیامک، حسن انصاری معروف به امرو هیچستانی، نویسنده و طنزپرداز در پی ابتلا به کرونا درگذشت.

درگذشت یک طنزپرداز بر اثر کرونا

محسن موسوی میرکلایی، شاعر با اعلام این خبر به خبرنگاران گفت: آقای حسن انصاری مشهور به امرو هیچستانی، طنزپرداز، نویسنده و شاعر از اهالی دشتستان بوشهر و البته معلم بودند که متاسفانه بعد از چند هفته درگیری با ویروس کرونا امروز (یازدهم شهریورماه) از جهان رفت. او پیش از این که کتاب چاپ کند در مطبوعات بوشهر مثل آیینه جنوب، اتحاد جنوب، دانوش و ... طنزهایش را منتشر می کرد. وقتی در هفته نامه آینه جنوب مطالبش را منتشر می کرد، زنده یاد آتشی به ایشان لقب امرو هیچستانی را داد و این روی ایشان باقی ماند و همیشه از این در مجله ها و کتاب ها استفاده می کرد.

او همچنین اظهار کرد: فکر نمی کنم که ایشان بیماری زمینه ای داشتند یا حداقل من نمی دانستم.

حسن انصاری، شاعر و طنزپرداز دشتستانی متخلص به امرو هیچستانی و معلم ادبیات در چهارم دی ماه 1343 در شهر جم به جهان آمد. او تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در شهر خورموج (شهرستان دشتی) گذراند. در سال 1362 و پس از پذیرفته شدن در رشته ادبیات فارسی برای ادامه تحصیل به شهرکرد رفت و سپس به عنوان دبیر ادبیات، در مدرسه های شهرستان دیّر به تدریس مشغول شد. انصاری در سال 1370 به دانشگاه شیراز راه یافت و با دانشنامه زبان و ادبیات فارسی، از این دانشگاه دانش آموخته شد و سپس در شهرهای بوشهر و برازجان به تدریس پرداخت. او تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد ادبیات فارسی ادامه داد. هیچستانی موضوع پایان نامه خود را در این مقطع تحصیلی طنزپردازی در استان بوشهر انتخاب کرد و به کند و کاو این گونه ادبی در آثار شاعران و نویسندگان جنوبی پرداخت.

هیچستانی در دوران حیات خود دو اثر به نام های مطبوعاتی های نامطبوع من و تلقند راهی بازار نشر کرد. افزون بر این، او در ستون طنز نشریات استان بوشهر نظیر آینه جنوب، اتحاد جنوب و... مطالب طنزش را منتشر می کرد. همچنین از اعضای فعال انجمن شعر و ادب برازجان بود و در سال 88 در جشنواره طنزوک که توسط حوزه هنری استان بوشهر برگزار گشت، به عنوان چهره ممتاز استان برگزیده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1212

به "درگذشت یک طنزپرداز بر اثر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگذشت یک طنزپرداز بر اثر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید