دولت موقت بولیوی و مخالفان به توافق رسیدند

به گزارش تنها پیامک، فارس نوشت: جنین آنز رئیس جمهور موقت بولیوی روز دوشنبه طی توافقی با رهبران معترضان و در راستای آرام کردن فضای متنشج بولیوی، با عقب نشینی ارتش این کشور از مناطق اعتراضات و لغو مجوز ارتش برای استفاده از زور علیه معترضان، موافقت کرد.

دولت موقت بولیوی و مخالفان به توافق رسیدند

به نوشته پایگاه خبری اسپوتنیک، در مقابل نیز سران گروه های معترض بولیوی که در این مذاکره حضور داشتند، موافقت کردند که به طرفداران خود دستور دهند تا به تظاهرات سرانجام دهند.

این توافق 12 ماده ای پس از آن حاصل شد که کنگره بولیوی روز گذشته با برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور بدون حضور اوو مورالس رئیس جمهور مستعفی این کشور موافقت کرد.

از روز 20 اکتبر (28 مهر) که انتخابات در بولیوی برگزار شد طی درگیری میان معترضان و نیروهای امنیتی دست کم 30 نفر کشته شده اند. بیشتر تعداد کشته شدگان پس از کناره گیری مورالس از قدرت در 10 نوامبر (19 آبان) و روی کار آمدن دولت موقت بوده است.

رهبران حزب سیوسیال (حزب مورالس)، ارتش و نیروهای امنیتی را مقصر کشته شدن معترضان می دانند.

در بخشی از این توافق، افسران ارتش در شرکت های دولتی استراتژیک باقی خواهند ماند تا از آن محافظت کنند. در این توافق آمده که دولت از تعقیب قانونی سران سوسیال و قانونگذاران آن خودداری خواهد کرد و به خانواده قربانیان اعتراضات اخیر غرامت پرداخت کرده و کسانی را که در اعتراضات بازداشت کرده آزاد می کند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 551

به "دولت موقت بولیوی و مخالفان به توافق رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت موقت بولیوی و مخالفان به توافق رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید