دو حکم وزیر ارتباطات برای کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال

به گزارش تنها پیامک، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، عیسی زارع پور با صدور حکمی، محمد خوانساری معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران را به عنوان رئیس کمیته توسعه پلتفرم های دیجیتال و ارائه دهندگان خدمات هوشمند در کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال منصوب کرد.

دو حکم وزیر ارتباطات برای کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال

کمیته تخصصی توسعه پلتفرم های دیجیتال و ارائه دهندگان خدمات هوشمند، در اجرای ماده یک مصوبه جلسه دوم کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال تشکیل شده است.

بر اساس توضیح وظایف این مصوبه، پیشنهادات و مصوبات کمیته طی برگزاری جلسات منظم، جهت آنالیز و تائید به کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال ارسال می گردد و ضمن برنامه ریزی عملیاتی و پیگیری به موقع تصمیمات اتخاذشده در پیشبرد انجام امور محوله در چارچوب ضوابط، آئین نامه ها و دستورالعمل های ابلاغی کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

از سوی دیگر، وزیر ارتباطات در حکم دیگری رضا باقری اصل دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات و معاون وزیر در امور دولت و مجلس را به عنوان جانشین رئیس کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال در کمیسیون راهبری کارگروه اقتصاد دیجیتال منصوب کرد.

رئیس کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال مطابق با مصوبه هیأت وزیران، وزیر ارتباطات است و جلسات این کارگروه در سطح معاونان 9 دستگاه اجرایی برگزار می گردد.

در حال حاضر 9 کمیته تخصصی ذیل کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال کشور شکل گرفته که شامل کمیته حقوقی، تنظیم گری و بهبود فضای کسب وکار، کمیته فناوری های نوین اقتصادی و دارایی های دیجیتال، کمیته تجاری سازی بین المللی محصولات و پلتفرم های ایرانی، کمیته توسعه کاربردهای ICT، کمیته توسعه زیرساخت ها و بومی سازی، کمیته توسعه سرمایه گذاری و تأمین اقتصادی، کمیته توسعه مهارت و سرمایه انسانی، کمیته برندسازی، تبلیغات و فرهنگ سازی محصولات و خدمات بومی و کمیته توسعه پلتفرم های دیجیتال و ارائه دهندگان خدمات هوشمند می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2219

به "دو حکم وزیر ارتباطات برای کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو حکم وزیر ارتباطات برای کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید