دیدار خلیلزاد با مقامات سابق طالبان در کابل

به گزارش تنها پیامک، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در ادامه دیدارهایش در کابل با مقامات سابق گروه طالبان دیدار کرد.

دیدار خلیلزاد با مقامات سابق طالبان در کابل

به گزارش دفتر منطقه ای تنها پیامک، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در دیدار با مقامات سابق گروه طالبان درباره فرایند صلح و چگونگی آزادی زندانیان طالبان گفت وگو کرد.

در این دیدار سید اکبر آغا، مولوی تره خیل محمدی، عبدالودود صدیقی، عبدالحکیم نورزی، مولوی پیر محمد روحانی، ژنرال محمد اکبر اطرافی، محمد رها ابرار، معلم گل عمرخان و قاضی انورالحق حضور داشتند.

جمهور گزارش داد که در این نشست مقام های سابق طالبان با اشاره به مشارکت پایین مردم در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تاکید کردند که مردم خواستار صلح هستند و باید از فرصت بوجود آمده برای صلح استفاده شود.

در حالی که دولت افغانستان تاکید دارد مسئله رهایی زندانیان طالبان باید در گفت وگوهای بین الافغانی مطرح شود اکبر آغا از خلیلزاد خواست تا زمینه آزادی آن ها را با دولت افغانستان فراهم کند.

اکبر آغا افزود که چگونگی تشکیل دولت آینده افغانستان در نشست بین الافغانی تعیین خواهد شد و با تامین صلح دولتی قوی در این کشور بوجود خواهد آمد.

این مقام سابق طالبان ادامه داد که خلیلزاد از دولت افغانستان خواسته تا برای اعتمادسازی، زندانیان طالبان را آزاد کند و اطمینان داده که این زندانی ها پیش از آغاز گفت وگوهای بین الافغانی آزاد خواهند شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 819

به "دیدار خلیلزاد با مقامات سابق طالبان در کابل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار خلیلزاد با مقامات سابق طالبان در کابل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید