دیدار مقابل عربستان باعث حضورم در ایتالیا شد، داشتن تابعیت کشور ایتالیا شایعه است

به گزارش تنها پیامک، مربی تیم تراکتورسازی می گوید که حرف زدن در خصوص اتفاقات جام جهانی 2006 آلمان چیزی را حل نمی کند.

دیدار مقابل عربستان باعث حضورم در ایتالیا شد، داشتن تابعیت کشور ایتالیا شایعه است

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران از تبریز، رحمان رضایی که یکی از باسابقه ترین مربیان حال حاضر لیگ برتر ایران محسوب می گردد، سابقه زیادی در پوشیدن پیراهن تیم ملی کشورمان دارد و به همراه این تیم، حضور در جام جهانی 2006 آلمان را نیز تجربه نموده است.

وی همچنین به همراه تیم ملی پیروز به کسب مقام سومی رقابت های جام ملت های آسیا 2004 ژاپن شده و پس از حذف این تیم از گردونه مسابقات جام ملت های آسیای 2007 مقابل تیم کره جنوبی، به صورت رسمی از فوتبال ملی خداحافظی نموده است.

رضایی علاوه بر حضوری درخشان در تیم ملی، یکی از معدود بازیکنان ایرانی محسوب می گردد که توانسته است سال های سال در یک کشور اروپایی دوام آورده و در سطح اول فوتبال این کشور بازی کند.او که سابقه بازی در تیم های پروجا، مسینا و لیورنو ایتالیا را در کارنامه خود دارد، سال جاری به عنوان دستیار امیر قلعه نویی در تیم تراکتورسازی فعالیت می نماید.

به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز، در حالی برای یک گفت وگوی نوروزی به سراغ این ملی پوش سابق تیم ملی فوتبال ایران و مربی حال حاضر تیم تراکتورسازی می رویم که شوخی های جالب او در حین مصاحبه، از نکات جالب توجه این گفت وگو است.مربی تیم تراکتورسازی از دستگاه ضبط صدای خبرنگار خبرنگاران، به عنوان یک بمب دستی یاد نموده و احتمال می دهد که بعضی ها می خواهند او را ترور نمایند!

رحمان رضایی که گویا علاقه چندانی به صحبت در خصوص اوایل فوتبالش ندارد، در گفت وگوی ویژه نوروزی با خبرنگاران، درباره اختلافات موجود در تیم ملی 2006، تفاوت های فراوان فوتبال ایران و ایتالیا، دلایل به حاشیه کشیده شدن بسیاری از بازیکنان امروزی و حضورش در کنار امیر قلعه نویی به عنوان بازیکن و دستیار، صحبت های جالبی را مطرح نموده است که در ادامه می خوانید:

خبرنگاران:داستان فوتبالیست شدن شما به تست دادنتان در تیم شموشک نوشهر و ناصر خان ابراهیمی مربوط می گردد؛ این موضوع صحت دارد؟

همه سؤالاتتان در این مورد است؟ این مسائل را رها کنید.در خصوص عید نوروز و حال و هوای این روزها صحبت کنید.

خبرنگاران: پس از روند ورودتان به تیم ملی برایمان بگویید.

زنده یاد ناصر حجازی به میروسلاو بلاژویچ سفارش نموده بود که بازی هایم زیر نظر بگیرد و ایشان هم به محض اینکه چند بازی مرا دید، خیلی سریع به تیم ملی دعوتم کرد.

خبرنگاران:چه شد که به فوتبال ایتالیا و تیم پروجا ترانسفر شدید؟

در اولین بازی رسمی تیم ملی ایران در ورزشگاه آزادی مقابل تیم ملی عربستان یک سری از مسئولان و مدیران باشگاه پروجا ایتالیا برای تماشای این دیدار به ورزشگاه آمده بودند که در آنجا هم بازی مرا دیدند و خوششان آمد که یکی دو روز بعد نیز با این تیم قرارداد بستم و به این ترتیب راهی تیم پروجا ایتالیا شدم.

خبرنگاران:زمانی که در فوتبال ایتالیا حضور داشتید، بحثی در رسانه های ایران مطرح شد مبنی بر اینکه شما در ایتالیا ازدواج نموده اید و تابعیت این کشور را هم گرفته اید؛ این موضوع صحت داشت؟

من هم در ایتالیا و هم در ایران ازدواج نموده ام اما اینکه من می خواستم تابعیت کشور ایتالیا را بگیرم در حد شایعه است و به هیچ عنوان صحت ندارد.

خبرنگاران:باز هم به موضوع تیم ملی برگردیم؛ چرا تیم ما در جام جهانی 2006 آلمان نتیجه نگرفت؟

آن تیم، تیم متحد و یکدستی نبود و ازلحاظ تیمی فاکتورهای یک تیم خوب را نداشت اما ازلحاظ فنی تیم برانکو ایوانکویچ در شرایط فوق العاده به سر می برد و از وجود بازیکنان بسیار خوب و بزرگی برخوردار بود.

خبرنگاران:به موضوع عدم اتحاد و همدلی در تیم ملی اشاره کردید؛ آیا واقعاً ادعای علی دایی درباره اینکه بازیکنان در چشم های من نگاه می کردند و به من پاس نمی دادند، درست بود؟

من نمی خواهم درباره کسی صحبت کردم و کاری به صحبت های آقای x و y ندارم اما فقط همین را بدانید، که تیم ملی که به جام جهانی 2006 رفت، واقعاً یک تیم نبود.

در هر صورت زمان زیادی از آن دوران و اتفاقات گذشته است و من نمی خواهم دوباره به آنان بپردازم و فکر می کنم که اگر به دنبال حاشیه نرویم، بهتر است.

خبرنگاران:یک سال بعد و در جام ملت های 2007 نیز تیم ما باز هم نتوانست نتیجه بگیرد و حسرت قهرمانی در جام ملت ها را بر دلمان گذاشت.

در این مسابقات هم تیم ما از آن آشفتگی جام جهانی 2006 خارج نشده بود که تیم را به امیر قلعه نویی سپردند.قلعه نویی فرصت چندانی برای کار کردن با آن تیم را نداشت و به عقیده من اگر به وی فرصت بیشتری می دادند، او خیلی بهتر می توانست بر روی آن تیم کار بکند.

بلافاصله پس از حذف ما از رقابت های جام ملت های آسیا و برگشت تیم به ایران، به دلیل اینکه اوضاع تیم ملی اصلاً خوب نبود، امیر قلعه نویی را خیلی زود از سمت خود برکنار کردند و اجازه کار کردن را به وی ندادند.

خبرنگاران:شما سال ها در کشور ایتالیا حضور داشتید؛فکر می کنید فرق فوتبال ایران و ایتالیا چیست؟

همواره 2 چیزی را با یکدیگر مقایسه می نمایند که حداقل یک سنخیت نسبتی را با یکدیگر داشته باشد.الآن کدام یک از فاکتورهای فوتبال ایران و ایتالیا را مقایسه کنیم؟ نحوه برگزاری لیگ آن ها،نظم و انضباطی که دارند و حتی داوری هایی که بر بازی های انجام می گردد اصلاً با فوتبال ما قابل قیاس نیست.

فوتبال ایران و ایتالیا تفاوت فراوانی با یکدیگر دارند و فکر می کنم مقایسه این 2 با یکدیگر، قیاس مع الفارق است.

خبرنگاران:فکر می کنید بازیکنان امروزی چرا خیلی زود دچار حواشی می شوند؟

جهانی ارتباطات به گونه شده است که با توجه به وجود مجله ها و روزنامه ها و خبرگزاری های مختلف، شما وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، اخبار فوتبال همه جای جهان در دسترستان واقع شده است که این موضوع قبلاً به این شکل نبود.

آن موقع ها کلاً حاشیه فوتبال کم بود اما الآن حاشیه ها بیشتر شده است و خبرها خیلی زود، اما به شکلی ضدونقیض مخابره شوند که باعث می گردد یک سری مشاجرات و مناظرات بیش ازحد، در فوتبال شکل بگیرد.

این روزها خبرهای کاذبی که دائماً در حال جابه جا شدن هستند، باعث مخشوش شدن افکار بازیکنان می شوند و همین موضوع نیز درنهایت بازیکنان را به حواشی مختلف می کشاند.

خبرنگاران:برسیم به بحث تراکتورسازی؛ چه شد که به تراکتورسازی آمده و دستیار امیر قلعه نویی شدید؟

تراکتورسازی یک باشگاه خوب و بزرگ است که شرایط کار کردن در این باشگاه می تواند خیلی خوب باشد.البته کار کردن در این تیم سختی های خاص خودش را دارد و طرفدارانش دوست دارند که این تیم به هر نحوی شده نتیجه بگیرد که این موضوع کار را هم برای ما و هم برای بازیکنان سخت می نماید.

خوشبختانه بازیکنان خوبی که تراکتورسازی دارد و حضور امیر قلعه نویی در رأس کادر فنی این تیم که از تجربه بسیار زیادی برخوردار بوده و سابقه کار کردن در مسابقات مختلف ملی و باشگاهی را دارد، می تواند برای من تجربه خوبی باشد.سعی می کنم در این چند وقتی که همراه امیر قلعه نویی هستم، از تجربیات او نهایت استفاده را ببرم.

خبرنگاران:شما هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان دستیار کنار امیر قلعه نویی کارنموده اید؛ این موضوع را که بعضی از بازیکنان می گویند او پس از باخت رفتار خوبی با بازیکنان ندارد تائید می کنید؟

نه، اصلاً این طور نیست.مشکل ما این روزها این است که ما طبق دانسته های خود، افراد مختلف را قضاوت می کنیم و کاری به اینکه واقعاً این موضوع درست است یا خیر، نداریم.

به نظر من دراین باره بزرگ نمایی شده است و من در مدتی که هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان دستیار در کنار وی حضور داشتم، چنین چیزی را ندیده ام.

خبرنگاران:به نظرتان او چه مشکلاتی با افرادی مثل جواد نکونام و سید مهدی رحمتی دارد؟

از اختلافی که بین آنان وجود دارد خبری ندارم و این موضوع به خود امیر خان مربوط می گردد.

خبرنگاران:عملکرد تیم تراکتورسازی تا به اینجای کار را چطور ارزیابی می کنید؟

تیم ما تا به اینجای کار عملکرد خوبی داشته و حتی می توانست بهتر از این ها هم نتیجه بگیرد اما یک سری مسائل که بیرون از تیم وجود دارد، کار را برای ما سخت نموده است.

اگر همه چیز برای ما محیا بود و ما می توانستیم به اردوی ترکیه برویم، الآن با 2، 3 امتیاز اختلاف صدرنشین رقابت های لیگ برتر می شدیم اما افسوس که نمی گردد آن اتفاقات را با حرف زدن جبران کرد.در هر حال فکر می کنم به دلیل اینکه ما این تیم را در نیم فصل تحویل گرفته ایم، عملکرد قابل قبولی داشته و به نتایج خوبی دست یافته ایم.

خبرنگاران:پیش از اینکه به تبریز بیایید چه ذهنیتی در خصوص مردم این شهر داشتید؟

حمایت آنان از تیم تراکتورسازی شهرتی جهانی دارد که این موضوع نشان می دهد که آنان تا چه اندازه به فوتبال و تیم تراکتورسازی اهمیت می دهند.آنان بدون توجه به تعطیل یا غیر تعطیل بودن روز برگزاری دیدارهای تراکتورسازی و در هر شرایط آب و هوایی، تیم تراکتورسازی را تنها نمی گذارند که امیدوارم این حمایت آنان ادامه دار باشد تا این تیم بتواند دوباره به صندلی واقعی خود برگردد.

خبرنگاران:برای گردش کدام یک از گردشگاه های این شهر را انتخاب می کنید؟

در مدت 3، 4 ماهی که در تبریز حضور داشتیم، شاید کمتر از 10 بار توانسته ایم برای گردش از خانه بیرون برویم که آن هم بیشتر مربوط به غذا خوردن و خرید کردن می گردد.

خبرنگاران:برسیم به بحث عید نوروز؛ سال 94 برایتان چطور گذشت؟

خوشبختانه سال جاری با حضور در تیم تراکتورسازی و نتایج خوبی که با این تیم گرفتم، روزهای خوبی را سپری می کنم و درمجموع می توانم از سال 94، به عنوان یک سال خیلی خوب یاد کنم.

خبرنگاران:بهترین و بدترین خبری که در این سال شنیدید، چه بود؟

من آدمی هستم که نه با خبر خوب زیاد شادمان و نه با خبر بد زیادی ناراحت می شوم اما سال جاری اکثر خبرهایی که شنیدم، خبرهای خوب بودند و خدا را شکر سال جاری خبر آن چنان بدی که قابل ذکر باشد، نشنیدم.

خبرنگاران:بهترین اتفاقی که در سال 94 برایتان رخ داد چیست؟

پیروزی شیرین 4 بر صفر تراکتورسازی مقابل الجزیره امارات برایم خیلی خوشایند بود.دیدار ما مقابل الجزیره امارات یک دیدار ملی محسوب می شد که نه تنها طرفداران تیم تراکتورسازی، بلکه همه مردم ایران از پیروزی ما شادمان شدند.شادمانی طرفداران تیم تراکتورسازی برای من ارزش زیادی دارد، چون آنان همواره از روحیه شادابی برخوردار هستند که با پیروزی های تیم تراکتورسازی، آن حالت خونگرمی شان بیشتر گل می نماید.

خبرنگاران:بامزه ترین و بی مزه ترین بازیکن تیمتان چه کسانی هستند؟

همه بچه های ما خوب و بامزه هستند و من تا به این لحظه در بین آنان بازیکن بی مزه ندیده ام.

خبرنگاران:بهترین عیدی که گرفتید از چه کسی بوده است؟

چندین و چند سال است که من اصلاً در عید نوروز با خانواده خود نیستم و همواره در اردوهای مختلف حضور داشتم اما همواره بهترین عیدی ها را از همسرم می گیرم.

خبرنگاران:به کسی هم عیدی می دهید؟

بله، هرسال به خواهرزاده ها و برادرزاده هایم که تعدادشان کم هم نیست، عیدی می دهم.

خبرنگاران:چه اهدافی برای سال 95 دارید؟

امیدوارم که تیم تراکتورسازی بتواند در لیگ قهرمانان آسیا از گروه خود صعود نموده و در مرحله حذفی نیز پیروز باشد.

پیروزیت تیم تراکتورسازی در لیگ برتر و جام باشگاه های آسیا می تواند هدف اصلی کل مجموعه تراکتورسازی برای سال آینده باشد.همه بازیکنان، کادر فنی و مدریت باشگاه تمرکز خود را بر روی پیروزیت تراکتورسازی گذاشته اند تا این تیم بتواند در لیگ برتر جزو 3 تیم نخست جدول رده بندی باشد و سهمیه آسیا بگیرد.

خبرنگاران:کدام سین هفت سین را بیشتر دوست دارید؟

تابه حال به این موضوع فکر نکردم اما همه آن را به یک چشم می بینم.

خبرنگاران:زمان تحویل سال یاد چه موضوعی می افتید؟

همواره سعی می کنم در این زمان با استناد به دعای زمان تحویل سال، در قلب و روح خود یک دگرگونی به وجود بیاورم.

خبرنگاران:یک خاطره از نوروز برایمان می گویید.

بیشتر خاطرات ما زمان تحویل سال، به حضور در اردوهای مختلف مربوط می گردد که اکثر اوقات از خانواده خود دور هستیم.

خبرنگاران:به مردم ایران زمین یک پیغام نوروزی بدهید.

ضمن تبریک سال جدید، برای همه ایرانی هایی که در هر جای جهان هستند آرزوی پیروزیت دارم و امیدوارم که بتوانند در کنار خانواده خود، روزهای خوبی را سپری بنمایند.

گفت وگو از امیر ملک زاده

منبع: تسنیم
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 520

به "دیدار مقابل عربستان باعث حضورم در ایتالیا شد، داشتن تابعیت کشور ایتالیا شایعه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار مقابل عربستان باعث حضورم در ایتالیا شد، داشتن تابعیت کشور ایتالیا شایعه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید