رئیس مرکز بیماری های عفونی آمریکا نسخه ترامپ برای کرونا را رد کرد

به گزارش تنها پیامک، دکتر فائوچی حرف های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا را رد کرد.

رئیس مرکز بیماری های عفونی آمریکا نسخه ترامپ برای کرونا را رد کرد

به گزارش به نقل از دویچه وله، دکتر آنتونی اس. فائوچی، رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا، سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا را رد کرد.

روز جمعه با توجه به شیوع گسترده کرونا و مقررات سختگیرانه حاکم بر بیشتر ایالت ها، ترامپ گفت دارو های بیماری مالاریا می تواند از ابتلا به کووید-19 جلوگیری کند.

این ادعا زمانی مطرح شد که ترامپ گزارش روزانه خود از بحران کرونا را اعلام می کرد.

ترامپ به دلیل سیاست هایش درمقابله با بحران کرونا مورد نقد های بسیاری قرار گفته و کنگره درتلاش برای به آرامش رساندن افرادی است که در شیوع کرونا مورد ضرر مالی قرار گرفته اند.

فائوچی یش از 30 سال در موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی بر روی بیماری هایی مانند اچ آی وی، سارس، مرس و ابولا تحقیق کرده و در حال حاظر نیز به کار روی ویروس جدید کرونا یعنی کووید-19 مشغول است.

چندهفته گذشته که ترامپ گفته بود واکسن کرونا به زودی حاضر خواهد شد، فائوچی در مقابل او ایستاده و گفت رسیدن به این واکسن حداقل 18 ماه طول خواهد کشید.

همچنین فائوچی زمانی که ترامپ گفت تست کرونا ویروس به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت عدم دسترسی به آن را شکست دولت نامید.

در کنفرانس خبری جمعه، ترامپ عنوان کرد داروی مالاریا روی ویروس کووید-19 اثر بسیار زیادی در مدت زمان کم داشته و به زودی این دارو را در دسترس قرار خواهند داد.

همین زمانی که تنها پیامک از فائوچی پرسیدند آیا حرف ها ترامپ درست است که او در پاسخ گفت جواب قطعاً خیر است. اطلاعاتی که به آن اشاره می کنید داستانی بیش نیست..

اما ترامپ در پاسخ گفت: ممکن است این دارو عمل کند یا نکند، اما من احساس خوبی دارم. این فقط یک حس است و من آدم باهوشی هستم. به زودی می بینید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 880

به "رئیس مرکز بیماری های عفونی آمریکا نسخه ترامپ برای کرونا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مرکز بیماری های عفونی آمریکا نسخه ترامپ برای کرونا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید