راه اندازی سرویس هشدار برای کرونا توسط گوگل

به گزارش تنها پیامک، گوگل در پی اعلام شرایط اضطرار از طرف سازمان بهداشت جهانی برای بیماری کرونا، برای جستجوها در خصوص ویروس کرونای جدید که شیوع آن مردم و دولت های سراسر جهان را نگران نموده است، سرویس هشدار را فعال کرد.

راه اندازی سرویس هشدار برای کرونا توسط گوگل

به گزارش تنها پیامک به نقل از ایسنا، اسلش جیر نوشت: سازمان بهداشت دنیای (WHO) به دلیل شرایط جدید ایجاد شده در خصوص بیماری کروناویروس که دنیا را تحت تأثیر خود قرار داده، شرایط اضطراری دنیای اعلام نموده است. جای تعجب نیست که این موضوع باعث ترس و وحشت و البته سیل جستجوها در خصوص این بیماری در گوگل شده است.

این غول فناوری، با علم به اینکه می تواند اولین تاثیر را بر مردم داشته باشد، سرویس هشدار اضطراری (SOS Alert) را برای چنین جستجوهایی فعال نموده است تا کاربران مستقیما به اطلاعاتی که از جانب سازمان بهداشت دنیای و سایر منابع معتبر درباره این بیماری و شیوع آن منتشر شده است، دست یابند و با مطالب دروغ و گمراه نماینده روبرو نشوند.

گوگل و فیسبوک معمولا سامانه های هشدار قرمز را با توجه به فجایع طبیعی و انسانی راه اندازی می نمایند. فیسبوک از شبکه اجتماعی خود استفاده می نماید تا به کاربران و دوستانشان اطلاع دهد که در امنیت هستند. از طرف دیگر سرویس هشدار گوگل، به خصوص برای پایین آوردن پیوندهای مشکوک، اطلاعاتی را که از منابع تأییدشده تهیه می گردد، در اولویت منابع جستجو قرار می دهد.

گوگل در توییتر اعلام نموده است به هر کسی که می خواهد اطلاعاتی راجع به بیماری کرونا و کروناویروس یا مطالب مرتبط با آن جستجو کند، مطالب و منابعی از سازمان بهداشت دنیای نشان داده می گردد. این موارد شامل شرایط شیوع این ویروس و همچنین مشاوره در خصوص چگونگی حفظ امنیت خود در برابر آن است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 733

به "راه اندازی سرویس هشدار برای کرونا توسط گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سرویس هشدار برای کرونا توسط گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید