رزمایش مشترک آمریکا، استرالیا، ژاپن و کره جنوبی شروع شد

به گزارش تنها پیامک، رسانه های کره جنوبی از شروع رزمایش مشترک نیروی دریایی چهار کشور کره جنوبی، ایالات متحده، ژاپن و استرالیا در اقیانوس آرام خبر دادند.

رزمایش مشترک آمریکا، استرالیا، ژاپن و کره جنوبی شروع شد

با تور استرالیا ارزان از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

از کوریا هرالد، این رزمایش مشترک که از سواحل شرقی استرالیا شروع شده و تا اقیانوس آرام ادامه دارد به مدت 6 روز و تا روز شنبه در جریان است.

تقویت مهارت های عملیاتی و همکاری از مهمترین اهداف برگزاری این رزمایش اسم شده است. اگرچه بعضی کارشناسان معتقدند مقابله با توان دریایی چین از اهداف اصلی و پنهانی این رزمایش است.

نیروی دریایی کره جنوبی ناوشکن چهار هزار و 400 تنی وانگ گئون را به این رزمایش اعزام نموده است. این ناوشکن 200 خدمه دارد و در عملیات های ضد زیردریایی و نبرد شبیه سازی شده، حاضر می شود.

یک مقام نیروی دریایی ارتش کره جنوبی گفت: ما از سال 2019 در این رزمایش شرکت نموده ایم تا قابلیت های عملیات ترکیبی را افزایش داده و از ظرفیت همکاری ها اطمینان حاصل کنیم.

بعضی کارشناسان می گویند هدف این رزمایش قدرت نمایی برای چین است اما نیروی دریایی ارتش کره جنوبی اعلام نموده هدف این رزمایش کشور خاصی نیست.

مقامات کره جنوبی بعلاوه اعلام کردند قصد دارند اواخر این ماه در رزمایش گسترده تری که در آن آمریکا، استرالیا، انگلیس، ژاپن، کانادا و نیوزیلند حضور دارند شرکت نمایند.

چین و کره شمالی تا کنون به این رزمایش واکنش نشان نداده اند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1744

به "رزمایش مشترک آمریکا، استرالیا، ژاپن و کره جنوبی شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش مشترک آمریکا، استرالیا، ژاپن و کره جنوبی شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید