رشد تقاضا برای نفت با سرعتی چشمگیر در حال کاهش است

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران: آژانس بین المللی انرژی در گزارشی اعلام نمود: به دلیل کند شدن رشد مالی اروپا و چین، رشد تقاضای جهانی برای نفت با سرعتی قابل توجه در حال کاهش است. این در حالی است که عرضه نفت به خصوص از جانب آمریکای شمالی همچنان در حال افزایش است.

رشد تقاضا برای نفت با سرعتی چشمگیر در حال کاهش است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی روز پنجشنبه در گزارشی خاطرنشان کرد: به دلیل کند شدن رشد مالی اروپا و چین، رشد تقاضای دنیای برای نفت با سرعتی قابل توجه در حال کاهش است. این در حالی است که عرضه نفت به خصوص از جانب آمریکای شمالی همچنان در حال افزایش است.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهیانه خود ضمن بازنگری در پیش بینی اش از رشد تقاضا برای نفت در سال های 2014و 2015 خاطرنشان کرد: کاهش اخیر در رشد تقاضا برای نفت قابل توجه است.

در این گزارش همچنین آمده است: در حالی که درگیری ها در عراق و لیبی هیچ نشانی از فروکش کردن ندارند، تاثیر این عوامل در برقراری توازن در بازار دنیای نفت و قیمت ها به دلیل تضعیف رشد تقاضا و وفور عرضه، همچنان ناچیز است.

آژانس بین المللی انرژی خاطرنشان کرد، رشد تقاضا برای نفت در سه ماهه دوم سال جاری به نزدیکی پایین ترین رقم در دو سال و نیم گذشته رسیده است.

آژانس پیش بینی خود از رشد تقاضا در کل سال 2014 را 150 هزار بشکه کاهش داد و به 900 هزار بشکه در روز رساند. همچنین پیش بینی از رشد تقاضا نیز 100 هزار بشکه کاهش یافت و به 1.2 میلیون بشکه در روز رسید.

بر اساس این گزارش: اقتصادهای حوزه یورو، که از قبل گرفتار رکود بوده اند، به نحو خطرناکی در حال نزدیک شدن به تورم پایین هستند. قیمت های رو به کاهش در اروپا می تواند منجر به ایجاد یک چرخه تورم پایین شده و موجب کاهش بیشتر فعالیت های مالی شود. این در حالی است که فعالان بازار همچنان تصمیم گیری در خصوص سرمایه گذاری و خرید را به تاخیر انداخته اند.

این گزارش همچنین حاکی است، چین، دومین مصرف کننده بزرگ نفت دنیا نیز بعید است که شاهد رشد تقاضای بیش از 2 درصدی برای نفت باشد.

قیمت دنیای نفت این ماه برای اولین بار در بیش از یک سال گذشته به زیر 100 دلار رسیده است که ناشی از کند شدن رشد تقاضا و برتری عرضه بوده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 539

به "رشد تقاضا برای نفت با سرعتی چشمگیر در حال کاهش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد تقاضا برای نفت با سرعتی چشمگیر در حال کاهش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید