رضایت کره شمالی از سفر فرستاده سازمان ملل، نماینده آمریکا به ژاپن و تایلند می رود

به گزارش تنها پیامک، رسانه دولتی کره شمالی امروز (شنبه) گزارش داد، جفری فلتمن، مسئول امور سیاسی سازمان ملل که به عنوان فرستاده این سازمان به کره شمالی رفته نسبت به کاهش تنش ها در شبه جزیره کره ابراز تمایل نموده است.

رضایت کره شمالی از سفر فرستاده سازمان ملل، نماینده آمریکا به ژاپن و تایلند می رود

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش تنها پیامک، به نقل از خبرگزاری رویترز، خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) با انتشار بیانیه ای منسوب به دولت این کشور اظهار داشت که فرستاده سازمان ملل تاثیر منفی تحریم ها بر یاری های انسان محبت آمیز به کره شمالی را تصدیق نموده است.

با این حال فلتمن که از سال 2012 تاکنون عالی رتبه ترین مقام سازمان ملل است که به کره شمالی سفر نموده هنوز اظهارنظری ننموده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی نوشت: سازمان ملل نسبت به تشدید تنش در شبه جزیره کره اظهار نگرانی نموده و همچنین برای کاستن از تنش ها در این شبه جزیره مطابق با منشور سازمان ملل و براساس صلح و امنیت بین المللی اظهار تمایل نموده است.

این در حالی است که کره شمالی در تاریخ 29 نوامبر یک موشک بالستیک قاره پیمای دیگر را که به ادعای خود پیشرفته ترین موشک این کشور بوده و می تواند به خاک آمریکا برسد آزمایش کرد و متعاقب آن آمریکا و کره جنوبی دست به برگزاری یک رزمایش بزرگ با هدف مقابله با تهدید کره شمالی زدند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی اظهار داشت که مقام های این کشور و فلتمن توافق داشتند که سفر او به افزایش تفاهم یاری می نماید و با یکدیگر برای ارتباط منظم توافق کردند.

به نوشته خبرگزاری رسمی کره شمالی فلتمن از روز سه شنبه تا امروز (شنبه) به پیونگ یانگ سفر نموده است.

سفر نماینده آمریکا در کره شمالی به ژاپن و تایلند

این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا اظهار داشت که فرستاده این کشور به کره شمالی طی چند روز آینده به ژاپن و تایلند سفر می نماید و با مقام های این کشور درباره چگونگی افزایش فشارها بر پیونگ یانگ به مذاکره می پردازد.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اظهار داشت: جوزف یون، نماینده ویژه این کشور برای امور کره شمالی از تاریخ 11 تا 15 دسامبر به ژاپن و تایلند سفر می رود تا با مقام های دولت های این دو کشور درباره راه های افزایش فشار بر کره شمالی بعد از آزمایش موشکی اخیر این کشور مذاکراتی را داشته باشد.

در این بیانیه تصریح شد: آمریکا به دنبال تداوم شراکت با هر دو کشور است تا به این ترتیب جمهوری دموکراتیک خلق کره به مذاکرات واقعی درمورد خلع سلاح هسته ای خود بازگردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 483

به "رضایت کره شمالی از سفر فرستاده سازمان ملل، نماینده آمریکا به ژاپن و تایلند می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایت کره شمالی از سفر فرستاده سازمان ملل، نماینده آمریکا به ژاپن و تایلند می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید