رهاسازی پنج بهله گونه پرنده شکاری در ارتفاعات عینالی تبریز

به گزارش تنها پیامک، رئیس اداره محیط طبیعی حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از رهاسازی پنج بهله گونه پرنده شکاری در ارتفاعات عینالی تبریز اطلاع داد.

رهاسازی پنج بهله گونه پرنده شکاری در ارتفاعات عینالی تبریز

به گزارش خبرنگاران، داود غنی پور با اعلام این خبر، اضافه کرد: در راستای اجرای سیاست های سازمان حفاظت محیط زیست در حفاظت از گونه های حیات وحش، پنج بهله گونه پرنده شکاری تیمار شده که به صورت داوطلبانه توسط بخش خصوصی در مرکز نگهداری حیات وحش باغلارباغی تبریز تیمار شده بود، به طبیعت رهاسازی شد.

وی اضافه کرد: این گونه های حیات وحش طبیعی که به علل مختلف آسیب دیده بودند، پس از تیمار در مرکز نگهداری حیات وحش باغلارباغی تبریز در محدوده ارتفاعات عینالی تبریز با همکاری سازمان عمران عون ابن علی تبریز به عنوان محدوده امن برای حیات این گونه ها رهاسازی شده و به طبیعت بازگشتند.

غنی پور گفت: گونه های رهاسازی شده شامل یک بهله عقاب طلایی، یک بهله سارگپه و سه بهله دلیجه بودند.

وی با تقدیر از همکاری رسانه های استان با حفاظت محیط زیست، اضافه کرد: نکته حائزاهمیت در این موضوع، همکاری علاقه مندان و دوستداران حیات وحش و طبیعت با سازمان حفاظت محیط زیست در تیمار و رهاسازی این گونه ها بود که نشان دهنده موفقیت بحث های آموزشی و ترویجی در فرهنگسازی برای حفظ محیط زیست در رسانه هاست.

رئیس اداره محیط طبیعی حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی ادامه داد: خوشبختانه همکاری های علاقه مندان محیط زیست و حیات وحش روز به روز با اداره کل حفاظت محیط زیست افزایش می یابد.

غنی پور با بیان این که حفاظت از محیط زیست وظیفه قانونی همه شهروندان ایرانی است، اضافه کرد: شهروندان در هر زمانی که با مواردی چون آسیب دیدگی حیوانات وحشی و موارد مشکوک حیات وحش روبرو شدند، با اداره کل و ادارات شهرستان حفاظت محیط زیست استان تماس بگیرند و در صورت امکان حیوان آسیب دیده را به محیط زیست تحویل دهند تا اقدامات تیمار آن توسط همکاران حفاظت محیط زیست انجام گردد.

وی یادآور شد: شهروندان محترم از نزدیک شدن به حیوانات مشکوک به بیماری و درنده اجتناب نمایند و در این موارد صرفاً با شماره های تلفن 33343513 و 1540 تماس بگیرند تا همکاران حفاظت محیط زیست اقدامات لازم را به عمل بیاورند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اسفند 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 42

به "رهاسازی پنج بهله گونه پرنده شکاری در ارتفاعات عینالی تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهاسازی پنج بهله گونه پرنده شکاری در ارتفاعات عینالی تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید