رهبر حزب اکثریت مجلس سنای آمریکا در مورد نحوه همکاری با بایدن گفت

به گزارش تنها پیامک، رهبر حزب اکثریت مجلس سنای آمریکا گفته در صورتی که جمهوریخواهان بعد از انتخابات دور دوم سنا اکثریت کرسی ها را حفظ کنند، برای اعضای کابینه پیشنهادی جو بایدن رأی گیری بر گزار خواهد کرد.

رهبر حزب اکثریت مجلس سنای آمریکا در مورد نحوه همکاری با بایدن گفت

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، در حالی که گزینه های پیشنهادی جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا برای تصدی پُست های دولتی نیاز به تأیید مجلس سنا دارد، میچ مک کانل، رهبر حزب اکثریت این مجلس در مصاحبه ای متعهد شد در صورتی که بعد از انتخابات دور دوم جمهوریخواهان همچنان اکثریت را حفظ کنند، برای این گزینه های پیشنهادی رأی گیری برگزار خواهد کرد.

به نوشته وبگاه خبری-تحلیلی هیل، مک کانل که زودتر از بقیه مقام های جمهوریخواه دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیروزی بایدن در انتخابات را تبریک گفته بود در مصاحبه با روزنامه آمریکایی کُری یور ژورنال مطرح کرد که اعضای جمهوریخواه سنا را برای رأی گیری درمورد اعضای کابینه پیشنهادی بایدن حاضر خواهد کرد.

رهبر حزب اکثریت سنا که سابقه رابطه کاری خوبی با بایدن دارد، در ادامه گفت در صورتی که وی در سمت فعلی خود باقی بماند با بایدن رفتاری بهتر از رفتاری که چاک شومر، رهبر اقلیت سنا با ترامپ داشته خواهد داشت.

دور دوم انتخابات مجلس سنا روز پنجم ژانویه 2021 (17 دی ماه) بر گزار خواهد شد. این انتخابات در دور بر گزار می شود و معین خواهد کرد که کدام حزب، اکثریت کرسی های این مجلس را کسب می کند.

اظهارات مک کانل در حالی مطرح شده که تد کروز، کننده جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا دو هفته گذشته گفته بود تا زمانی که چالش های انتخابات ریاست جمهوری حل نشده باشد این مجلس ممکن است صلاحیت گزینه های پیشنهادی بایدن برای تصدی سمت های مختلف در دولت آینده آمریکا را مورد بررسی قرار ندهد.

مجمع گزینندگان ایالات متحده آمریکا هفته گذشته پیروزی بایدن با 306 رأی الکترال را رسماً تأیید کردند با این وجود ترامپ همچنان از پذیرش شکست امتناع کرده و به مبارزه برای تغییر نتایج انتخابات ادامه می دهد.

ترامپ بامداد روز گذشته (سه شنبه به وقت تهران) با گروهی از قانونگذاران جمهوری خواه در مجلس کنندگان آمریکا دیدار کرد تا راهی برای پیشبرد ادعای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری و لغو پیروزی بایدن پیدا کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1419

به "رهبر حزب اکثریت مجلس سنای آمریکا در مورد نحوه همکاری با بایدن گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر حزب اکثریت مجلس سنای آمریکا در مورد نحوه همکاری با بایدن گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید