روسیه، آمریکا را به تصرف فضا و سیاره ها متهم کرد

به گزارش تنها پیامک به نقل از ایندیپندنت، آژانس فضایی روسیه با انتشار بیانیه ای آمریکا را به نقض قوانین بین المللی در حوزه فضایی متهم کرد.

روسیه، آمریکا را به تصرف فضا و سیاره ها متهم کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

در این بیانیه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا متهم به نقض قوانین و کوشش برای تصرف سیاره ها شده است.

به گفته سازمان فضایی فدرال روسیه، رئیس جمهور آمریکا با صدور یک فرمان اجرایی در حال ایجاد مقدمات تصرف سایر سیاره ها است.

آژانس فضایی روسیه، قواعد جدید آمریکا را باعث آسیب زدن به همکاری های بین المللی در فضا عنوان نموده و از این کشور خواسته است تا توافقات دو و چندجانبه با کشورهای خارجی را برای انجام عملیات های با ثبات و مطمئن در ارتباط با منابع فضایی دنبال کند.

روسیه در این بیانیه گفته است که کوشش برای بهره برداری از فضا و برنامه ریزی های ستیزه جویانه برای تصرف اراضی سایر سیاره ها تناسبی با قرار دریافت کشورها در جهت همکاری ها ندارند.

جنگ سرد میان آمریکا با روسیه و چین علاوه بر عرصه های نظامی، به فضا هم کشیده شده است. واشنگتن کوشش دارد همچون دوران دو قطبی، بار دیگر توان روسیه و همچنین چین را به چالش بکشد. اقدامی که با واکنش تند روسیه روبرو شده است و مقامات مسکو به آمریکا برای از سرگیری طرح جنگ ستارگان و رقابت تسلیحاتی در فضا به بهانه مقابله با برنامه های موشکی دیگر کشورها هشدار داده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 923

به "روسیه، آمریکا را به تصرف فضا و سیاره ها متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه، آمریکا را به تصرف فضا و سیاره ها متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید