روسیه: تحریم های یک جانبه آمریکا غیرقانونی است

به گزارش تنها پیامک، مقامات روس با غیرقانونی دانستن تحریم های جدید آمریکا علیه 13 شخصیت حقیقی و حقوقی به خاطر حمایت از برنامه هسته ای ایران، یادآور شدند که این در شرایطی است که واشنگتن خود به طور یکجانبه از برجام خارج شده است.

روسیه: تحریم های یک جانبه آمریکا غیرقانونی است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل تنها پیامک، یک مقام مطلع در وزارت امور خارجه روسیه امروز، چهارشنبه در گفت وگو با خبرگزاری نووستی، گفت که مسکو هرگونه تحریم یک جانبه از سوی دولت ایالات متحده را غیرقانونی می داند.

این دیپلمات در تفسیر اعلام تحریم های جدید آمریکا علیه تعدادی از شرکت های روسی و ایرانی، گفت: هرگونه تحریم یک جانبه و بدون تأیید شورای امنیت سازمان ملل، غیرقانونی است.

کنستانتین کاساچوف رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز امروز تحریم های آمریکا علیه 13 سازمان و فرد ، از جمله روسی، را بدبینی مطلق ( absolute cynicism ) نامیده و گفت: بدبینی مطلق این اقدامات حتی به این خاطر نیست که واشنگتن مجدداً قوانین داخلی خود را روی خارجیان اجرا نموده است ، ولی همانطور که می دانید ، در این حالت کشوری مجازات معین نموده است که خود به طور یک جانبه از مهمترین توافق درباره برنامه هسته ای ایران خارج شده است.

این سناتور روس یادآور شد: اقدامات محدود کننده آمریکا در واقع علیه افرادی در نظر گرفته شده که متهم به نقض قانون آمریکا برای منع گسترش سلاح های هسته ای در ایران ، کره شمالی و سوریه هستند که در حقیقت به معنای اولویت قانون ملی نسبت به قوانین بین المللی است.

صبح امروز اعلام شد که ایالات متحده تحریم ها علیه 13 شخصیت حقیقی و حقوقی در روسیه ، عراق ، چین و ترکیه را گسترش داده است. این محدودیت ها به مدت دو سال و به خاطر حمایت از برنامه هسته ای ایران اعمال می شوند. البته اینکه کدامیک از شرکت ها یا اشخاص روسی در معرض این تحریم ها قرار دارند، تعیین نشده است.

علاوه بر این، در اوایل امروز ، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز سری مجازات های مالی که قبلاً در رابطه با اوضاع در مناطق شرقی اوکراین، علیه روسیه اعمال شده بود، را برای مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 818

به "روسیه: تحریم های یک جانبه آمریکا غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: تحریم های یک جانبه آمریکا غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید