سخنرانی بشار اسد در مجلس سوریه

به گزارش تنها پیامک، بشار اسد رییس جمهوری سوریه روز چهارشنبه در اولین جلسه از دور سوم مجلس این کشور سخنرانی کرد.

سخنرانی بشار اسد در مجلس سوریه

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) با اعلام آغاز سخنرانی بشار اسد به جزییات بیشتری اشاره نکرد .

سومین دوره مجلس ملی سوریه روز دوشنبه 20 مرداد ماه 1399 طی مراسمی با حضور 250 نماینده منتخب مردم این کشور آغاز به کار کرد.

بشار اسد رییس جمهوری این کشور هفته گذشته فرمان تشکیل و افتتاح مجلس این کشور را به دنبال برگزاری انتخابات 29 تیر ماه 1399 صادر کرده بود.

ریاست جلسات ابتدایی مجلس با رعایت پروتکل های بهداشتی بر عهده عبدالحمید اسعد الظاهر رییس سنی مجلس بود و به دنبال جلسه های بعدی حموده صباغ بار دیگر به عنوان رییس مجلس انتخاب شد.

در اولین و دومین جلسه از دور سوم مجلس سوریه 250 نفر از نمایندگان بر اساس قانون اساسی قسم یاد کردند .

سومین انتخابات پارلمانی سوریه پس از آغاز بحران در این کشور (اسفند 1389) روز 29 تیر امسال برگزار گشت.

با گذشت بیش از 10 سال از بحران سوریه تا به امروز پنج انتخابات شامل دو انتخابات پارلمانی دو انتخابات شوراهای محلی شهر و روستا (2011 و 2018) و یک انتخابات ریاست جمهوری برگزار گشته است و انتخابات مجلس ششمین انتخابات در این کشور در طول این مدت محسوب می شود.

انتخابات مجلس این دوره سوریه با شعارهای رای تو حق توست، رای تو وظیفه توست وبا صدا و رای خودت تفاوت را رقم بزن در 7 هزار و 277 مرکز رای گیری با رقابت 1656 نامزد از جمله 200 زن برای به دست آوردن 250 کرسی مجلس سوریه برگزار گشت.

انتخابات مجلس این دوره هرچند از لحاظ امنیتی نسبت به دوره های قبل شرایط نسبتا خوبی داشت اما شیوع بیماری کرونا دو بار برگزاری آن را به تاخیر انداخته بود.

مرحله اول انتخابات مجلس سوریه قرار بود دوشنبه 25 فروردین 1399 (13 آوریل 2020) برگزار شود که به دستور اسد رییس جمهوری این کشور و به دلیل شیوع کرونا به 31 اردیبهشت (بیستم ماه می 2020) موکول شد، ولی بار دیگر این انتخابات به تعویق افتاد و در نهایت روز یکشنبه (29 تیر ماه 1399) برگزار گشت.

انتخابات مجلس سوریه هر چهار سال و ریاست جمهوری هر هفت سال یک بار برگزار می شود. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1178

به "سخنرانی بشار اسد در مجلس سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنرانی بشار اسد در مجلس سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید