سفر در چارچوب پروتکل های بهداشتی مورد تأیید ستاد کرونا است و محدودیتی ندارد

به گزارش تنها پیامک، معاون گردشگری کشور با اشاره به اینکه انجام سفرهای داخلی در چارچوب پروتکل های بهداشتی مورد تأیید ستاد کرونا است و محدودیت ها در این زمینه لغو شده است، گفت: کرونا بیش از 12 هزار میلیارد تومان خسارت به صنعت گردشگری وارد نموده است.

سفر در چارچوب پروتکل های بهداشتی مورد تأیید ستاد کرونا است و محدودیتی ندارد

برای سفر با رزرو تور پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

فارس نوشت: ولی تیموری معاون توریستی وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی در نشست خبری که به مناسبت هفته توریستی برگزار گردید، گفت: شرایط کرونا صنعت توریستی را تحت تأثیر قرار داده و امروز بسیاری از کشورها در سطح ملی و بین المللی با فاجعه زنجیره تأمین خدمات توریستی روبرو هستند.

وی اضافه کرد: بر اساس آخرین اعلام های سازمان توریستی دنیای 65 درصد، ریزش سفرهای بین المللی در دنیا ایجاد شده که البته در حال حاضر این آمار افزایش بیشتری یافته است.

معاون توریستی وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی ادامه داد: بعضی از کشورها بازگشایی تدریجی مراکز توریستی را داشته اند ولی بعضی به علت عدم قطعیت در برنامه ریزی ها در این زمینه دچار تردید هستند و از آنجایی که زمان برگشت به روال سابق هنوز مشخص نیست مدیران صنعت توریستی با مسائل عدیده ای روبه رواند.

تیموری بیان داشت: اولویت برای همه کشورها جان و سلامت مردم است ولی در کنار این قضیه مسأله معیشت هم مدنظر است بر همین اساس پیشنهاداتی را به ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کردیم تا هم جان و سلامت مردم حفظ گردد و هم توریستی رونق یابد که این راهکارها از جمله انجام سفر هوشمندانه با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی بوده است.

وی اعلام نمود: در حال حاضر برای توریستی در داخل کشور برنامه ریزی هایی با همکاری فعالان توریستی صورت گرفته و پروتکل های ابلاغی در اختیار آنها قرار گرفته است. سفر در چارچوب پروتکل های بهداشتی مورد تأیید ستاد کرونا است و با توجه به این مسأله، سفر و توریستی در داخل کشور محدودیتی ندارد.

معاون توریستی وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی بیان داشت: برای توریستی در سطح ملی مصوبه های قانونی دولت را مد نظر داریم و هرچند سفرهای داخلی انجام آن در چارچوب پروتکل های ابلاغی اعلام شده و محدودیتی ندارد ولی برای توریستی بین المللی نه تنها، کشوری که توریستی می گیرد بلکه کشوری که توریست هم ارائه می دهد باید توافقاتی را مدنظر قرار دهند و امیدواریم در این زمینه نیز به نتایج مهمی دست یابیم.

تیموری گفت: برای توریستی بین المللی همه کوشش هایمان را انجام داده ایم و نظر همه دستگاه های ذی ربط اخذ شده است. پروتکل جامع در خصوص سفر بین المللی در دبیرخانه ستاد کرونا نیز مدنظر قرار گرفته و پس از ابلاغ اقدامات لازم انجام می گیرد.

وی اعلام نمود: در حوزه توریستی نباید از دیگر کشورها عقب بمانیم شرایط مالی سخت است و اگر تبادل بین المللی در حوزه توریستی انجام نگردد این قضیه ابعاد مالی به همراه خواهد داشت.

تیموری در ادامه به برنامه های روز دنیای توریستی و هفته مربوط به آن اشاره نمود و گفت: فردا با حضور علی اصغر مونسان در هتل ارم تهران برنامه هایی شروع می گردد همچنین به صورت آنلاین با 31 استان در ارتباط هستیم و تبیین شعار سال که از طرف سازمان دنیای توریستی مطرح شده و توریستی و توسعه روستایی است مدنظر قرار گرفته است.

معاون توریستی وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی در پاسخ به پرسشی درباره میزان خسارت کرونا در شرایط توریستی کشور گفت: تا کنون سه برآورد در این زمینه انجام گرفته که برآورد دوم نیمه اول مرداد به خاتمه رسید و برآورد سوم هنوز در دست اقدام است.

وی گفت: بر اساس آخرین برآورد انجام گرفته کرونا 12 هزار میلیارد تومان خسارت به توریستی کشور زده است که خسارت در برآورد اول 3 هزار و 300 میلیارد بود و قطعا در برآورد سوم بسیار بیشتر از برآورد دوم است.

تیمور در خصوص آمار تعطیلی مراکز توریستی و بیکاران فعالان توریستی گفت: عدد دقیقی در این زمینه ندارم البته اشتغال های رسمی که بیکار شده اند آمار آنها مشخص است ولی آمار دقیق بیکاری از آنجایی که بخشی از فعالان توریستی بیمه یا کد اشتغال ندارند، به صورت دقیق مشخص نشده است.

معاون توریستی وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی بیان داشت: در خوش بینانه ترین حالت زیرمجموعه های توریستی با یک سوم نیروهای خود در حال حاضر مشغول فعالیت هستند و بر اساس آمار شورای دنیای سفر و مسافرت ایران در سال 2019 بیش از یک میلیون و 350 هزار نفر در حوزه سفر و توریستی اشتغال رسمی دارند.

وی درباره حمایت دولت از فعالان توریستی گفت: در بسته اولیه حمایتی برای 4 رسته از جمله توریستی، اقداماتی انجام گرفت و وام تسهیلات 12 درصدی کرونا ارائه شد که البته استقبال از این تسهیلات بسیار اندک بود.

تیموری گفت: در حال حاضر حدود 600 میلیارد تومان پرونده از سوی فعالان توریستی به بانک ها ارائه شد که 250 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

معاون توریستی وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی اعلام نمود: اولین بسته حمایت بخشی برای حوزه توریستی و صنایع دستی نیز نهایی شده و کلیات آن به تصویب رسیده که احتمالاً این هفته اعلام رسمی می گردد و جزئیات آن بیان خواهد شد و تا خاتمه سال 2 تا 3 محور حمایتی برای صنعت توریستی در نظر داریم.

منبع: چمدان
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1243

به "سفر در چارچوب پروتکل های بهداشتی مورد تأیید ستاد کرونا است و محدودیتی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر در چارچوب پروتکل های بهداشتی مورد تأیید ستاد کرونا است و محدودیتی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید