سقوط بالگرد رئیس ستاد ارتش هند

به گزارش تنها پیامک، نیروی هوایی هند امروز (چهارشنبه) تایید کرد، یک فروند هلیکوپتر ارتش این کشور حامل رئیس ستاد مشترک ارتش سقوط نموده است.

سقوط بالگرد رئیس ستاد ارتش هند

به گزارش ایسنا، اوایل امروز رسانه های هند گزارش کردند که یک فروند هلیکوپتر ارتش هند سقوط نموده و عملیات جستجو و نجات شروع شده است.

آژانس خبری ایندیا تودی گزارش کرد، 9 تن در هلیکوپتر بودند و سه تن نجات یافتند.

اطلاعاتی از سرنوشت مابقی سرنشینان این هلیکوپتر منتشر نشده است.

نیروی هوایی هند در توییتی نوشت: تحقیقات در ارتباط با این سانحه هوایی در دست انجام است. هلیکوپتر Mi-17 V 5 نیروی هوایی هند حامل بیپین راوات، رئیس ستاد مشترک ارتش هند امروز در نزدیکی کونور در تامیل نادو سقوط کرد.

در این توئیت آمده است که رئیس 63 ساله ستاد مشترک با هلی کوپتر Mi-17 V 5 ساخت روسیه سفر می کرد که امروز با حادثه ای در نزدیکی کونور، تامیل نادو روبرو شد.

راوات اولین رئیس ستاد دفاعی هند است، سمتی که دولت هند در سال 2019 ایجاد کرد.

یک افسر ارشد ارتش به خبرگزاری فرانسه گفت که راوات و همسرش همراه با سایر افسران در هواپیما بودند و به دانشکده ستاد خدمات دفاعی می رفتند.

ویدئو هایی که در کانال های خبری هند پخش شد، یک لاشه آتشین را در محل سقوط هواپیما در یک منطقه جنگلی انبوه در نزدیکی دانشکده در منطقه نیلگیریس نشان داد.

راوات از یک خانواده نظامی می آید که چندین نسل در نیرو های مسلح هند خدمت نموده اند. ژنرال که چهار دهه خدمت پشت سر خود دارد، فرماندهی نیرو ها را در کشمیر تحت کنترل هند و در امتداد خط کنترل واقعی در مرز چین برعهده داشته است. او با کاهش شورش در مرز شمال شرقی هند و نظارت بر عملیات ضد شورش فرامرزی در همسایگی میانمار شناخته می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1939

به "سقوط بالگرد رئیس ستاد ارتش هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط بالگرد رئیس ستاد ارتش هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید