سنای فرانسه با ممنوعیت ادای فرایض مذهبی در دانشگاهها موافقت کرد

به گزارش تنها پیامک، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی صباح، اعضای حزب جمهوریخواه راست میانه فرانسه افزودن یک بند قانونی به پیش نویس لایحه ای را پیشنهاد دادند که نمازگزاران را از ادای فرایض مذهبی در سرسراهای دانشگاه ها و همچنین انجام فعالیت های مذهبی که ممکن است مانع از فعالیت های آموزشی گردد، باز می دارد.

سنای فرانسه با ممنوعیت ادای فرایض مذهبی در دانشگاهها موافقت کرد

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

سنای فرانسه نیز با افزودن این ممنوعیت به پیش نویس لایحه جنجالی مبارزه با جداسازی اسلامی موافقت کرد.

هرچند ژان میشل بلانک وزیر آموزش و سناتورهای چپ گرای فرانسه با این طرح پیشنهادی مخالفت کردند، طرح مزبور با رأی موافق سناتورهای راست گرا پذیرفته شد.

لازم به ذکر است که روز شانزدهم فوریه امسال، مجلس ملی فرانسه لایحه جنجالی مبارزه با جداسازی اسلامی را تصویب کرد و این لایحه قرار است روز سی اُم مارس در سنای فرانسه به بحث و آنالیز گذاشته گردد. انتظار می رود که این لایحه پس از رأی گیری سنا بار دیگر به مجلس ملی فرانسه بازگردد.

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه سال گذشته این لایحه را معرفی کرد؛ لایحه ای که به دلیل هدف قرار دادن اقلیت مسلمان و تحمیل محدودیت ها بر تمام جنبه های زندگی مسلمانان با نقدها گسترده ای روبرو شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1580

به "سنای فرانسه با ممنوعیت ادای فرایض مذهبی در دانشگاهها موافقت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنای فرانسه با ممنوعیت ادای فرایض مذهبی در دانشگاهها موافقت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید