شرایط نو کرونایی برای سفرهای جاده ای اعلام شد

به گزارش تنها پیامک، شرایط تازه کرونایی برای سفرهای جاده ای از سوی مدیرکل دفترحمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام شد.

شرایط نو کرونایی برای سفرهای جاده ای اعلام شد

خبرنگاران - داریوش باقر جوان مدیرکل دفترحمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بیان کرد: تنها کسانی که کارت واکسن داشته باشند یا تست منفی کرونای خود را با مهلت کمتر 72 ساعت ارائه نمایند می توانند با وسایل حمل ونقل عمومی به سفر بروند و نظارت ها در شرایط کرونایی کنونی تشدید شده است.

باقر جوان اظهار کرد: در حال حاضر اتصال سامانه امید برای همه شرکت های حمل و نقل جاده ای از این نظر که بتوانند به وسیله کد ملی اطلاعات کرونایی مانند شرایط واکسیناسیون و تست PCR مسافران چک گردد، انجام شده و برای بعضی جزییات بیشتر زیر ساخت ها نیز تکمیل شده اند.

وی اضافه کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی احتیاج به اطلاعات و جزییات بیشتری برای سفرهای جاده ای مردم با وسایل حمل و نقل عمومی، مانند مقصد، مبداء، زمان سفر و … دارند که برای در جمع آوری و ارائه چنین جزییاتی نیز همه زیر ساخت های لازم فراهم شده و آماده اتصال به این سامانه هستیم.

سفر بدون داشتن کارت واکسن یا نتیجه منفی تست PCR ممنوع است

مدیرکل دفترحمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ادامه داد: در شرایط نو کشور از نظر شیوع ویروس کرونای امیکرون و قرمز شدن دوباره بیشتر شهرهای کشور، نظارت ما و مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایانه های مسافری، محورهای مواصلاتی پایانه ها و … تشدید شده است و از سوی دیگر اخیرا سفر بدون داشتن کارت واکسن یا نتیجه منفی تست PCR با مدت زمانی کمتر از 72 ساعت غیرقانونی و ممنوع شده است و همین مساله یاری می نماید که سختگیری بیشتری در این زمینه ایجاد گردد.

باقرجوان در پاسخ به سوالی درباره اینکه اگر تخلفی در حوزه رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه حمل و نقل جاده ای رخ دهد چه برخوردی با آن خواهید کرد، گفت: از سال گذشته تا کنون طبق شیوه نامه های اعلام شده، 12 هزار و 600 تخلف در کمیسیون های ماده 11، 12 و 14 ثبت شده است که بر اساس آن برخوردهای متعددی با رانندگان، شرکت های حمل و نقلی و مالکان و صاحبان ناوگان در دستور کار قرار گرفته است و در این راستا بر اساس گزارش های مردمی و نظارت هایی که همکاران در مسیرهای دارند اگر کسی رعایت نکند برخوردهای مختلفی از تذکر کتبی تا لغو مجوز به صورت موقت یا دائمی، توقف وسیله نقلیه و… انجام شده است.

نظارت ها و برخوردهای قانونی با متخلفان در حوزه حمل ونقل جاده ای تشدید شده است

به گزارش ایسنا، وی با تاکید بر اینکه نظارت ها و برخوردهای قانونی با متخلفان در حوزه حمل ونقل جاده ای در شرایط کرونایی کنونی تشدید شده است، بیان کرد: تا کنون با حدود 300 شرکت، راننده و صاحب ناوگان به علت تخلف کرونایی برخورد شده است و بقیه 12 هزار و 300 پرونده تشکیل شده در انتظار صدور رای نهایی، شروع جریمه و برخورد و … هستند. از سوی دیگر پروتکل های بهداشتی در دو سال اخیر شیوع ویروس کرونا، سیستم شناوری و شرایط شناوری است و به محض اینکه ستاد مرکزی مقابله با کرونا پروتکلی تصویب و ابلاغ کند آن را به سرعت اجرایی خواهیم کرد.

منبع: بیت ران
انتشار: 2 خرداد 1401 بروزرسانی: 2 خرداد 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2909

به "شرایط نو کرونایی برای سفرهای جاده ای اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط نو کرونایی برای سفرهای جاده ای اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید