شرکت های دانش بنیان موجب خودکفایی کشور هستند

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران/البرز رییس پارک علم و فناوری البرز با تبریک سال 1401، به عنوان سال فراوری، دانش بنیان، اشتغال آفرینی گفت: شرکت های دانش بنیان ضمن اشتغال آفرینی، موجبات خودکفایی کشور در بخش های مختلف را فراهم می نمایند.

شرکت های دانش بنیان موجب خودکفایی کشور هستند

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهدی عباسی اعلام کرد: استان البرز قطب علم و فناوری کشور و استان چهارم کشور در حوزه شرکت های دانش بنیان است و از همین رو پارک علم و فناوری البرز ایده محوری توسعه اکوسیستم دانش بنیان را در این استان پیگیری و دنبال می نماید.

وی با تاکید بر اینکه پیغام رهبر معظم انقلاب اسلامی بار دیگر حجت را بر مسئولان تمام کرد گفت: همه باید برای تحقق اکوسیستم نوآوری و کارافرینی و اشتغال دانش بنیان کوشش کنیم. باید همه کوشش کنیم راههای تحقق شعار امسال را از نگاه بازیگران اکوسیستم فناوری مسئولان و فعالان عرصه فناوری شناسایی و عملیاتی کنیم.

رییس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان و بعلاوه قانون جهش فراوری دانش بنیان در مجلس شورای اسلامی گفت: در امسال با اجرای دقیق این قانون باید راستا توسعه فراوری دانش بنیان را در کشور هموارتر از قبل کنیم. چراکه بی تردید تحقق این شعار به دستیابی به اهداف بلند عرصه اقتصاد دانش بنیان یاری خواهد نمود.

وی بر حمایت از پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان و فناور به عنوان اعضای اکوسیستم دانش بنیان اشاره نمود و گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق های پژوهش و فناوری در این زمینه و در حمایت از اکوسیستم دانش بنیان کشور نقش مهمی دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2240

به "شرکت های دانش بنیان موجب خودکفایی کشور هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های دانش بنیان موجب خودکفایی کشور هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید