شکست تازه متجاوزان در شمال یمن؛ نیروهای ائتلاف دست از پا درازتر برگشتند

به گزارش تنها پیامک، سخنگوی منطقه پنجم نظامی دولت مستعفی یمن به شکست نیروهای ائتلاف متجاوز در حرض در شمال غرب یمن اعتراف و توضیح داد، نیروهای مذکور این شهر را ترک نموده اند.

شکست تازه متجاوزان در شمال یمن؛ نیروهای ائتلاف دست از پا درازتر برگشتند

به گزارش سرویس بین الملل خبرنگاران، راشد مبخوت معروف سخنگوی رسانه ای منطقه پنجم نظامی دولت مستعفی یمن اعلام نمود، نیروهای ائتلاف متجاوز و متحدان آن از شهر حرض در استان حجه در شمال غرب یمن خارج شده اند.

وی این شکست اینگونه توجیه کرد که خروج نیروهای مذکور تحت فشارهای بین المللی انجام شده است.

بر اساس گزارش صحافه الجدیده، این در حالی است که ناظران تأکید نموده اند نیروهای ائتلاف سعودی و متحدان آن متحمل خسارات جانی و تجهیزاتی زیادی در حرض شده اند.

آخرین گزارش ها حاکی از آن است که نیروهای صنعاء طی ساعات اخیر پیشروی های خوبی داشته اند و توانسته اند بر بسیاری از اماکنی که از ژوئن 2018 تحت کنترل نیروهای ائتلاف متجاوز بوده، مسلط شوند.

در همین ارتباط، آدینه (دیروز) منابع میدانی حاضر در جبهه عملیاتی حرض واقع در شمال غرب یمن از تلفات سنگین مزدوران دولت مستعفی و پیشروی نیروهای صنعاء خبر دادند. (جزئیات بیشتر)

شهر حرض یکی از مهم ترین شهرهای یمن به شمار می رود زیرا گذرگاهی حیاتی و مهم دارد که آن را به عربستان سعودی مرتبط می نماید.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2339

به "شکست تازه متجاوزان در شمال یمن؛ نیروهای ائتلاف دست از پا درازتر برگشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست تازه متجاوزان در شمال یمن؛ نیروهای ائتلاف دست از پا درازتر برگشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید