صادرات دام زنده برای نخستین بار از استان زنجان

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران/زنجان مدیرکل دامپزشکی استان زنجان، از صادرات دام زنده از استان برای نخستین بار اطلاع داد.

صادرات دام زنده برای نخستین بار از استان زنجان

محمدرشید کرمی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، با بیان اینکه برای نخستین بار طی ماه گذشته، دام سنگین گاو از استان زنجان به کشور افغانستان صادر شد، اظهار کرد: فروردین ماه سال جاری 62 راس دام سنگین از زنجان به افغانستان صادر شد و خوشبختانه صادرات دام زنده طی ماه آینده نیز انجام خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: طی ماه گذشته، علاوه بر صادارت دام زنده، 167 هزار قطعه جوجه یک روزه نیز به کشورهای ارمنستان و افغانستان صادر شد و ارزش صادارت جوجه یک روزه به این کشورها بیش از 2 میلیارد و 513 میلیون ریال، معادل 71 هزار و 810 دلار برآورد شده است.

وی توضیح داد: از صادرکنندگان فرآورده های خام دامی به کشورهای دیگر حمایت می گردد و در صورت وجود متقاضی، این فرآورده ها بر اساس تقاضای هریک از کشورها صادر خواهد شد.

کرمی یادآور شد: پارسال یک میلیون و 16 هزار و 760 عدد تخم مرغ نطفه دار از استان زنجان به کشورهای عمان و ارمنستان صادر شد که ارزش آن معادل 366 هزار و 33 دلار بود؛ در واقع پارسال بیش از 579 هزار دلار فرآورده خام دامی، از جمله تخم مرغ نطفه دار و جوجه یک روزه از زنجان به کشورهای دیگر صادر شد.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان یادآور شد: سال گذشته از استان زنجان تخم مرغ نطفه دار به کشورهای عمان، کویت و تاجیسکتان، جوجه یک روزه به کشورهای ارمنستان و افغانستان، پا و پنجه مرغ به کشورهای هنگ کنگ و ویتنام و تخم مرغ خوراکی نیز به کشور عراق صادر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 547

به "صادرات دام زنده برای نخستین بار از استان زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات دام زنده برای نخستین بار از استان زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید