ضربه مهلک کرونا به گردشگری در دبی

به گزارش تنها پیامک، بیماری کورونا ضربه مهلکی به دبی که یکی از جذاب ترین شهرهای گردشگری در جهان به شمار می رود، وارد کرد، بعضی از هتل ها تعطیل شده اند و میانگین فعالیت هتل های دیگر به کمتر از ده درصد رسیده است.

ضربه مهلک کرونا به گردشگری در دبی

لذت بخشترین تجربه سفر را با مسافرت تجربه کنید. برای یافتن تورهای لحظه آخری، برنامه سفرهای مقرون به صرفه و دریافت راهنمایی از مسافران قدیمی با ما همراه باشید.

هتل ها کوشش می نمایند با سنجش دمای بدن کارکنان و خدمه خود و توزیع کردن مواد ضدعفونی نماینده میان آنان ، مابقی کارکنان و مشتریان خود را حفظ نمایند.

درحالیکه مقامات می گویند که سواحل و استخرها فقط به مدت دو هفته تعطیل می شوند، پیش بینی ها حاکی از آن است که این محدودیت ها تمدید خواهند شد.

همچنین شیوع ویروس کرونا بار دیگر نگرانی ها را از بودجه عمومی این امارت که بشدت بدهکار است، تشدید نموده است.

تحلیلگران و منابع بخش مالی می گویند که شاید این بحران ، دولت را وادار کند تا قرارداد نجاتی مشابه آنچه که ابوظبی پس از بحران مالی در 2009 تهیه نموده بود، تهیه کند.

مدیر یکی از معروف ترین هتل های دبی گفت : پیش می بینی می کنیم که این دوره سخت تا چند ماه شاید هم تا خاتمه سال 2020 ادامه داشته باشد.

تعلیق پروازها

هتلی که تعداد کارکنانش را 20 درصد کاهش داده است ، یکی دیگر از این مراکز است که با همان فشارها روبرو است. توریستی بیش از 11 درصد از فراوری ناخالص ملی را تشکیل می دهد و از بخش های حمل و نقل و ساخت وساز حمایت می نماید.

شورای دنیای سفر و توریستی در امارات خاطرنشان کرد دبی با کسب 28 ملیارد دلار در سال 2019 ، سومین شهر جذاب دنیا از لحاظ جذب هزینه های توریستی مستقیم است.

دولت امارات اعلام نموده است بیش از 16 میلیون توریست سال گذشته از دبی دیدن نموده اند.

هواپیمایی امارات که در نیمه اول سال 2019 ، سودی به میزان 862 میلیون درهم معادل 234 هزار و 70 سنت عائدش شده بود، پروازهایش را حتی قبل از اعلام آن از سوی دولت در ساعات خاتمهی روز سه شنبه به حال تعلیق درآورد و فقط پروازهایی که اتباع خارجی را از امارات خارج می کرد، برقرار بودند.

جیمز سوانستون کارشناس اقتصاد در امور خاورمیانه و شمال آفریقا در کپیتال اکونومیکس گفت در صورت تداوم تدابیر مبارزه با کرونا به مدت سه یا چهار ماه، چیزی حدود 5 الی 6 درصد از فراوری ناخالص ملی دبی کاسته خواهد شد.

وی گفت : اقتصاد دبی در پی محدودیت های اعمال شده برای سفر به دنبال شیوع ویروس کرونا، اقتصاد دبی از حساس ترین اقتصادها در خاورمیانه به شمار می رود و شرکت های دولتی ممکن است مجبور به جدول بندی مجدد بازپرداخت بدهی ها یا یاری خواستن از ابوظبی شوند.

رشد مالی در دبی در نتیجه کاهش قیمت نفت و کاهش رشد بازار املاک ومستغلات حتی قبل از آغاز گسترش ویروس کرونا کند شده بود.

اطلاعات حاکی از آن است که میانگین فعالیت هتل ها در امارات در هفته اول مارس در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به میزان حدودا 28 درصد کاهش یافته است ، این درحالیست که درآمدها به میزان 43 درصد کاهش داشته است.

شیوع بیماری کورونا همچنین نمایشگاه اکسپو 2020 را نیز به خطر انداخته است.

العالم

منبع: گردشبان
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 900

به "ضربه مهلک کرونا به گردشگری در دبی" امتیاز دهید

1 کاربر به "ضربه مهلک کرونا به گردشگری در دبی" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضربه مهلک کرونا به گردشگری در دبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید