طراحی سامانه اطلاعاتی پایش کرونا ویروس در مازندران از سوی جهاد دانشگاهی

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران/مازندران رییس جهاد دانشگاهی مازندران با توجه به ماموریت محوله از سوی استانداری استان از طراحی سامانه اطلاعاتی پایش کرونا ویروس در مازندران بر پایه داده های مکانی با بهره گیری از سیستم اطلاعات جغرافیائی Gis و یا به اختصار ایجاد سامانه ساپاک توسط جهاد دانشگاهی این استان خبر داد.

طراحی سامانه اطلاعاتی پایش کرونا ویروس در مازندران از سوی جهاد دانشگاهی

واحد عبدالهیان درگفت وگو با تنها پیامک اظهار کرد: با توجه به دستور و تاکید استاندار مازندران در جلسه قرارگاه فرماندهی ستاد مقابله با کرونا مبنی بر عضویت جهاد دانشگاهی در قرارگاه مذکور و همچنین بیانات ایشان در نشست ویدئو کنفرانس فرمانداران استان در مورخه 27 اسفندماه، ماموریت طراحی سامانه اطلاعاتی پایش کرونا ویروس در استان (سامانه ساپاک) به جهاد دانشگاهی واگذار و موضوع به جهاد دانشگاهی و سایر دستگاه های اجرائی استان جهت همکاری ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه نقش آفرینی جهاد دانشگاهی در شرایط حساس کنونی همواره دغدغه خاطر جهادگران بود، شرح داد: خوشبختانه با توجه به توانمندی جهاد دانشگاهی و سربلند بودن در بسیاری از ماموریت های گذشته رویکرد مدیریت ارشد استان به این نهاد انقلابی همواره توام با اعتماد بوده است.

رییس جهاد دانشگاهی مازندران گفت: در چند محور از جمله ایجاد سامانه ساپاک ماموریت هایی به جهاد دانشگاهی واگذار و شرایط نقش آفرینی جهادی فراهم شده که ضمن خرسندی از اعتمادی که به جهاد شده است، خطیر بودن این موضع و ضرورت اهتمام جدی در انجام ماموریت های مذکور را یادآوری می کنم.

عبدالهیان گفت: ایجاد یک ساختار منسجم و نظام مند جهت رصد روزانه و مداوم شیوع ویروس کرونا در تمام پهنه سرزمینی استان، تحلیل فضائی شیوع ویروس کرونا، پیش بینی متغیرهای اثرگذار بر شیوع و کنترل کننده شیوع شناخت لازم را در راستای اقدامات اجرائی و پیشگیرانه ایجاد خواهد کرد.

وی ادامه داد: از طرفی سناریوهای مختلف در حوزه مدیریت بحران کرونا در استان و اتخاذ تمهیدات کارشناسانه در جهت برطرف کردن نقاط ضعف و خطاهای احتمالی در مدیریت بحران را فراهم خواهد شد.

رییس جهاد دانشگاهی مازندران خاطرنشان کرد: در ایجاد این سامانه حدود 20 نفر از همکاران جهاد دانشگاهی در همه ایام تا انتهای بحران درگیری مستقیم و تمام وقت دارند.

رییس جهاد دانشگاهی مازندران با اشاره به اینکه شرط موفقیت در این میدان جلب همکاری سایر دستگاه های ذی ربط در مازندران است، افزود: پیش بینی شده که نیاز به همکاری حداقل 300 نفر باشد که با توجه به هماهنگی های اجرا شده از ظرفیت همکاری و عضویت همه دهیاران استان، رابطین بیمارستان ها، مراکز درمانی و خانه های بهداشت روستائی و اعضای تسهیل گران توسعه شهرستان ها در انجام ماموریت مذکور استفاده شود.

عبدالهیان یادآور شد: تمام گزارش های خروجی سامانه به صورت روزانه در اختیار قرارگاه فرماندهی ستاد مقابله با کرونا در مازندران قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 876

به "طراحی سامانه اطلاعاتی پایش کرونا ویروس در مازندران از سوی جهاد دانشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی سامانه اطلاعاتی پایش کرونا ویروس در مازندران از سوی جهاد دانشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید