طراحی بازسازی بازارچه قاجاری نائب آقا در خیابان فروزش شروع شد

به گزارش تنها پیامک، شهردار منطقه 11 تهران گفت: فاز یک و دو طرح بازسازی بازارچه 100 ساله نائب آقا که از اواخر دوران قاجار در خیابان فروزش به جای مانده؛ از سوی اداره زیبا سازی در دست تهیه است.

طراحی بازسازی بازارچه قاجاری نائب آقا در خیابان فروزش شروع شد

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ ارزان از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصراله آبادیان با اشاره به این که حفاظت میراث فرهنگی و تاریخی شهر تهران یکی از مهم ترین دغدغه های مدیریت شهری است؛ در باره بازارچه قاجاری نائب آقا اضافه کرد: این بازارچه تمام ویژگی های یک بازار در دوران قاجار را دارد که از نشانه های آن می توان به طاق های ضربی در 4 سوی این بازار اشاره نمود.

آبادیان با بیان این که بازارچه نائب آقا با سازه خرما ساخته شده و در سنوات گذشته نیز یک دوره بازسازی روی آن صورت گرفته است؛ از شروع فاز اول و دوم طرح بازسازی بازارچه از سوی اداره زیبا سازی معاونت خدمات شهری و محیط زیست خبر د اد که پس از تکمیل طراحی و تهیه برآورد های عملیات اجرایی، در سال 1400 عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.

به گفته آبادیان، در طرح بازسازی بازارچه، کف سازی، جزئیات اجرای در و پنجره ها، پیرایش جداره، تابلوها، استحکام بخشی سقف، نورپردازی تمام سطوح همچنین فضای سبز محوطه بازارچه و بازسازی سقاخانه در دستور کار است.

او همچنین در باره سقاخانه ورودی بازارچه که از سقاخانه های قدیمی شهر تهران است؛ بیان نمود: در طرح بازسازی سقاخانه اولویت با برگرداندن به حالت اولیه است که همزمان با بازسازی بازارچه عملیات اجرایی آن در نیمه اول سال 1400 شروع و طی 6- 8 ماه به انتها خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1445

به "طراحی بازسازی بازارچه قاجاری نائب آقا در خیابان فروزش شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی بازسازی بازارچه قاجاری نائب آقا در خیابان فروزش شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید