هواداران ترامپ بار دیگر در واشنگتن تجمع برگزار می&zwnjکنند، دیوان عالی آمریکا دادخواست تگزاس برای ابطال انتخابات را رد کرد

به گزارش تنها پیامک، خبرگزاری خبرنگاران-در پی رد دادخواست جمهوری خواستار برای ابطال نتایج انتخابات در چهار ایالت آمریکا، حامیان رئیس جمهور این کشور در واشنگتن تظاهرات برگزار می نمایند

هواداران ترامپ بار دیگر در واشنگتن تجمع برگزار می&zwnjکنند، دیوان عالی آمریکا دادخواست تگزاس برای ابطال انتخابات را رد کرد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران،با از بین رفتن عظیم ترین شانس دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای تغییر نتیجه انتخابات، هواداران او قصد دارند تجمعی اعتراضی در واشنگتن دی.سی تشکیل دهند.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتد پرس، حامیان ترامپ قصد دارند روز شنبه با برگزاری تظاهراتی، از کوشش ناامیدانه او برای اثبات ادعای تقلب در انتخابات حمایت نمایند.

این تجمع تنها دو روز پیش از گردهمایی مجمع انتخاب نمایندگان برای اعلام رسمی پیروزی جو بایدن نامزد حزب دموکرات آمریکا انجام می گیرد.

در یکی از این تجمعات که تظاهرات دعانمایندگان نام گرفته، قرار است مراسمی جهت دعا برای فرو ریختن دیوار فساد و تقلب انتخاباتی برگزار گردد.

ماه گذشته نیز حدود ده هزار نفر از هواداران ترامپ در پایتخت آمریکا تجمع برگزار کردند که در نهایت به درگیری های پراکنده با حامیان جنبش جان سیاه پوستان اهمیت دارد منجر شد.

تجمع دوباره حامیان ترامپ در واشنگتن یک روز پس از آن انجام می گیرد که دیوان عالی آمریکا درخواست ایالت تگزاس و ستاد ترامپ برای ابطال نتایج انتخابات در 4 ایالت این کشور را رد کرد.

هر سه قاضی که از سوی ترامپ در این دادگاه منصوب شده اند نیز همراه با بیشتریت قضات دادگاه عالی آمریکا این اقدام ایالت تگزاس و ستاد ترمپ را رد کردند.

ترامپ در واکنش به این تصمیم در پیغامی توییتری نوشت: دیوان عالی واقعاً ما را ناامید کرد. هیچ خردی ندارد، هیچ شجاعتی ندارد!

نشریه اشپیگل ترامپ را بازنده سال معرفی کرد

نشریه آلمانی اشپیگل رئیس جمهور آمریکا را بازنده سال 2020 معرفی کرد.

بنابر گزارش اسپوتنیک، هفته نامه معروف اشپیگل که منتشر شد، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را بازنده سال معرفی کرد.

این هفته نامه آلمانی، از رئیس جمهور آمریکا به خاطر خودداری از پذیرفتن شکست در انتخابات ریاست جمهوری، به رقیب خود جو بایدن انتقاد نموده و او را مردی که هرگز هیچ اهمیتی به مصلحت مشترک نداده و تنها به یک چیز یعنی خودش اهمیت می دهد توصیف کرد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر برگزار گردید. برآورد رسانه ها حاکی است جو بایدن با 306 رأی الکترال به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا انتخاب شده است.

ترامپ 232 رأی الکترال به دست آورد. ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات خودداری نموده و شکایت هایی را درباره تقلب در فرایند رأی گیری در چند ایالت کلیدی عنوان نمود. بیشتر این شکایت ها رد شده اند.

وکیل ترامپ: به کوشش برای ابطال نتایج انتخابات ادامه می دهیم

با وجود رد دادخواست تیم ترامپ در دیوان عالی آمریکا، وکیل شخصی رئیس جمهور آمریکا تاکید نمود، شکایات تیم حقوقی ترامپ برای ابطال نتایج انتخابات باز هم ادامه خواهد یافت.

به دنبال رد آخرین شکایت جمهوری خواهان برای ابطال نتیجه انتخابات در چند ایالت کلیدی آمریکا، رودی جولیانی وکیل شخصی ترامپ بیان کرد که اقدامات حقوقی تیم رئیس جمهور آمریکا برای تغییر نتجیه انتخابات ریاست جمهوری 2020 ادامه خواهد یافت.

بر اساس گزارش پایگاه خبری هیل، این اظهارات پس از آن مطرح می گردد که دادگاه عالی آمریکا روز آدینه شکایت ایالت تگزاس به همراه 17 دادستان جمهوری خواه و همچنین 107 قانونگذار جمهوری خواه برای ابطال نتایج آراء در چهار ایالت میشیگان، پنسیلوانیا، ویسکانسین و جورجیا را رد کرد. دادگاه عالی گفته که تگزاس فاقد وجاهت قانونی برای شکایت درباره نحوه برگزاری انتخابات در ایالتهای دیگر است. با این حال جولیانی معتقد است که آنها می توانند شکایت خود را مجددا در داگاههای دست پایینی از سر بگیرند.

رودی جولیانی که بتازگی به ویروس کرونا نیز مبتلا شده بود در مصاحبه با پایگاه خبری نیوزمکس افزود: پفراینده به طور کلی رد نشده است بنابراین رئیس جمهور می تواند در دادگاه های محلی دوباره آن را مطرح کند.

وی افزود، هیچ مانعی ما را از عنوان نمودن این پفراینده ها در دادگاه های دیگر که در آنجا هنوز پفراینده داریم باز نمی دارد. برخی از رأی دهندگان نیز در دفاع از حق خود و نقض قانون اساسی آمریکا ایستاده اند.

جولیانی همچنین تاکید نمود که مطمئن باشید که ما هنوز کار را تمام ننموده ایم.

براساس گزارش رسانه های آمریکایی، ایالت تگزاس به همراه ستاد ترامپ در دادخواستی که به دیوان عالی آمریکا ارائه نموده بودند خواهان ابطال نتیجه انتخابات در چهار ایالت کلیدی جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین بودند که در تمامی این چهار ایالت کلیدی، بایدن پیروز انتخابات اعلام شده است.

سناتور آمریکایی: سنا ممکن است صلاحیت نامزدهای پیشنهادی بایدن را آنالیز نکند

تد کروز، نماینده جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا گفته تا زمانی که چالش های انتخابات ریاست جمهوری حل نشده باشد این مجلس ممکن است صلاحیت گزینه های پیشنهادی جا بایدن برای تصدی سمت های مختلف در دولت آینده آمریکا را مورد آنالیز قرار ندهد. پایگاه آکسیوس نوشته این کارشکنی مجلس سنا ممکن است موجب گردد جو بایدن در نخستین روزهای شروع ریاست جمهوری هنوز پیروز به تشکیل کابینه اش نشده باشد.

یک سناتور آمریکایی گفته تا زمانی که مناقشه های انتخاباتی ادامه داشته باشد مجلس سنا ممکن است صلاحیت گزینه های پیشنهادی جو بایدن برای تصدی سمت های مختلف را تأیید نکند.

تد کروز، نماینده جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا گفته تا زمانی که چالش های انتخابات ریاست جمهوری حل نشده باشد این مجلس ممکن است صلاحیت گزینه های پیشنهادی جا بایدن برای تصدی سمت های مختلف در دولت آینده آمریکا را مورد آنالیز قرار ندهد.

پایگاه آکسیوس نوشته این کارشکنی مجلس سنا ممکن است موجب گردد جو بایدن در نخستین روزهای شروع ریاست جمهوری هنوز پیروز به تشکیل کابینه اش نشده باشد.

کروز در مصاحبه ای با این پایگاه خبری گفت: تا زمانی که نتیجه انتخابات مورد مناقشه باشد فکر نکنم سنا اقدامی در جهت تأیید هیچ کدام از نامزدها انجام دهد.

علاوه بر این، جان جانسون،رئیس کمیته امنیت داخلی و امور داخلی مجلس سنای آمریکا هم گفت: هنوز تخلفات نگران نماینده ای هستند که توضیحی درباره آنها ارائه نشده است.

چند روز پیش از این هم شبکه خبری سی ان ان گزارش داد رهبران حزب جمهوری خواه در کنگره آمریکا با قطعنامه ای که در آن تصریح شده بود جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا است مخالفت نموده اند.

این رسانه، اقدام قانونگذاران آمریکایی را جدیدترین اقدام جمهوری خواهان کنگره آمریکا برای امتناع از پذیرش نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توصیف نموده بود.

رد این قطعنامه در جریان نشست محرمانه ای که روز سه شنبه میان اعضای کمیته مشترک مراسم تحلیف برگزار گردید صورت گرفت. این کمیته شامل قانونگذاران ارشد هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه است.

در آن جلسه استینی هویر، رهبر بیشتریت دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا طرحی پیشنهاد داده که خواهان تصریح بر آماده شدن این مجلس برای برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن و معاونش، کاملا هریس داشته است.

دیوان عالی آمریکا دادخواست تگزاس برای ابطال انتخابات را رد کرد

دیوان عالی آمریکا دادخواست مورد حمایت دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور برای بازگردان پیروزی جو بایدن که از سوی ایالت تگزاس مطرح شده بود را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این تصمیم دیوان عالی مهر خاتمهی برای هرگونه کوشش حامیان ترامپ برای بازگرداندن نتیجه انتخابات و پیروزی در آن خواهد بود در حالیکه پیش از این هم در صندوق های رای شکست خورده است.

دادخواست تگزاس که مورد حمایت 17 ایالت دیگر جمهوری خواه قرار گرفته بود، از دیوان عالی آمریکا می خواست با تعویق نشست برگزینندگان که قرار است در دوشنبه، رئیس جمهوری بعدی آمریکا را به طور قطعی معین نمایند، آرای چهار ایالت میشیگان، ویسکانسین، پنسیلوانیا و جورجیا را باطل اعلام نمایند.

از 13 آبان ماه تا کنون، دونالد ترامپ با طرح صدها دادخواست در دادگاه های محلی و ایالتی شکست در انتخابات را نپذیرفته است و امیدوار بود که بتواند با اعمال نظر با توجه به اینکه سه قاضی دیوان عالی در دولت او و با معرفی وی منصوب شدند، رای این دیوان را به نفع خود داشته باشد.

اما دیوان عالی نشان داد که هم در پفراینده مربوط به پنسیلوانیا که جمهوری خواهان خواهان ابطال فرایند انتخابات پستی بودند و هم در پفراینده دادخواست تگزاس، علایق سیاسی خود را دخیل نمی داند.

در رای دیوان عالی، تگزاس فاقد صلاحیت لازم برای معین چگونگی برگزاری انتخابات در ایالت های دیگر شناخته شده است.

در حال حاضر، جو بایدن با کسب 306 رای الکترال در برابر 232 رای الکترال دونالد ترامپ، به رجحان دست یافته است و در حال معرفی کابینه و مقامات آینده آمریکا است.

نشست برگزینندگان موسوم به الکترال کالج، 24 آذرماه برگزار خواهد شد.

قانونگذاران حامی شکوائیه تگزاس برای تغییر نتیجه انتخابات آمریکا افزایش یافتند

شب گذشته گزارش شده بود 106 عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان با امضای یک سند دادگاه یار (amicus brief)، ضمن اشاره به ادعاها در مورد بروز تخلفات گسترده در انتخابات سوم نوامبر، حمایت خود را از شکایت تنظیم شده توسط دادستان کل تگزاس نزد دیوان عالی آمریکا بیان کردند. رسانه های آمریکا اکنون گزارش داده اند شمار دیگری از این اعضای جمهوری خواه کنگره نیز از این شکایت حمایت نموده اند و این اقدام حقوقی اکنون 126 حامی در مجلس نمایندگان آمریکا دارد.

شمار قانونگذاران حامی شکایت ایالت تگزاس به دیوان عالی آمریکا برای به چالش کشیدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در این کشور افزایش پیدا کرد.

شمار قانونگذاران جمهوری خواه که از شکایت دادستان کل ایالت تگزاس برای چالش کشیدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت نموده اند افزایش یافته است.

شب گذشته گزارش شده بود 106 عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان با امضای یک سند دادگاه یار (amicus brief)، ضمن اشاره به ادعاها در مورد بروز تخلفات گسترده در انتخابات سوم نوامبر، حمایت خود را از شکایت تنظیم شده توسط دادستان کل تگزاس نزد دیوان عالی آمریکا اعلام و نظرات مشورتی خود را در این خصوص مطرح نموده اند.

رسانه های آمریکا اکنون گزارش داده اند شمار دیگری از این اعضای جمهوری خواه کنگره نیز از این شکایت حمایت نموده اند و این اقدام حقوقی اکنون 126 حامی در مجلس نمایندگان آمریکا دارد.

برخی از اعضای ارشد مجلس نمایندگان از جمله کوین مک کارتی، رهبر اقلیت جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا نیز حمایت خود را از این شکوائیه اعلام نموده اند.

ترامپ: دیوان عالی آمریکا فاقد خرد و شجاعت است و همه را ناامید کرد!

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به رأی دادگاه عالی آمریکا در رد درخواست ابطال نتیجه انتخابات چهار ایالت آمریکا، این دیوان را فاقد خرد و شجاعت خواند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیغامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، دیوان عالی آمریکا را به دلیل رد درخواست ابطال نتیجه انتخابات چهار ایالت آمریکا فاقد خرد و شجاعت خواند.

ترامپ در پیغامی در این خصوص نوشت: دیوان عالی واقعاً ما را ناامید کرد. هیچ خردی ندارد، هیچ شجاعتی ندارد!

وی در پیغام دیگری بار دیگر خود را پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دانست و نوشت: بنابراین، شما رئیس جمهور ایالات متحده هستید و سپس انتخاباتی را پشت سر گذاشته اید که بیشتر از هر رئیس جمهور فعلی در تاریخ رأی کسب نموده است اما ظاهراً باخته اید. نمی توانید در مقابل دیوان عالی صندلی خود را به دست آورید بنابراین از ایالات فوق العاده ای درخواست وساطت می کنید که بعد از آنالیز و مطالعه دقیق، به این باور می رسند که شما را دور زده اند و این مسئله به آنها نیز آسیب زده است. به همین ترتیب، بسیاری دیگر نیز به این پفراینده پیوسته اند اما در یک چشم به هم زدن، بدون آنکه حتی نگاهی به دلایل مطرح شده بیاندازند، همه چیز از بین می رود. یک انتخابات تقلبی، مبارزه کنید!.

وی سپس حکم دیوان عالی در مورد ایالت تگزاس را یک بی آبرویی خواند و گفت: ما به هیچ دادگاهی نرسیده ایم که این (رأی) را به شایستگی قضاوت کند. دن پاتریک (فرماندار ایالت تگزاس)، این یک رسوایی حقوقی و قانونی و یک شرم برای ایالات متحده آمریکا!!!.

سناتور جمهوریخواه: دیوان عالی آمریکا پفراینده ادعاهای مُهمل را بست

سناتور جمهوری خواه نبراسکا با تمجید از رای دیوان عالی آمریکا برای رد درخواست ابطال نتیجه انتخابات در 4 ایالت این کشور بیان کرد که دیوان به ادعاهای مهمل در مورد انتخابات ریاست جمهوری خاتمه داد.

به گزارش وبگاه هیل، یکی از قانونگذاران هم حزبی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مجلس سنای ایالات متحده این کشور به مخالفت دیوان عالی آمریکا با درخواست ترامپ برای ابطال نتیجه انتخابات در 4 ایالت کلیدی واکنش نشان داد.

بن ساس نماینده جمهوری خواه ایالت نبراسکا بیان کرد که مخالفت دیوان عالی با درخواست ایالت تگزاس و کارزار انتخاباتی ترامپ برای لغو نتیجه انتخابات در جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین، پفراینده ادعاهای مهمل (درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) را بست.

هر سه قاضی دیوان عالی که از سوی ترامپ در این دادگاه منصوب شدند نیز همراه با بیشتریت قضات دیوان عالی آمریکا این اقدام ایالت تگزاس و ستاد ترمپ را رد کردند.

بن ساس سناتور جمهوری خواه نبراسکا در تمجید از اقدام دیوان عالی آمریکا بیانیه صادر کرد.

این قانونگذار هم حزبی ترامپ به شدت از تئوری های توهم توطئه مطرح شده در مورد انتخابات ریاست جمهوری انتقاد کرد؛ تئوری هایی که بخش اعظم آن توسط رئیس جمهور آمریکا و حامیانش مطرح شده و پرورش داده شده است.

وی سپس در تمجید از مخالفت دیوان عالی آمریکا با ابطال نتیجه انتخابات در 4 ایالت آمریکا افزود: تک تک آمریکایی هایی که به حاکمیت قانون اهمیت می دهند، از اینکه دیوان عالی شامل سه قاضی منصوب رئیس جمهور ترامپ این صفحه از کتاب (ادعاهای) مهمل (درباره انتخابات) را بست، احساس خوشایندی دارند.

هیل در ادامه گزارش خود نوشت: بن ساس یکی از اولین جمهوری خواهان عضو کنگره آمریکا بوده که به تصمیم دیوان عالی واکنش نشان داد و او جزو معدود سناتورهای جمهوری خواه است که به پیروزی جو بایدن در انتخابات اذعان نموده است.

اغلب آمریکایی ها معتقدند کشورشان در دوره ترامپ پسرفت نموده است

بر اساس نتایج یک نظرسنجی، بیش از نصف آمریکایی ها معتقدند کشورشان در چهار سال گذشته پسرفت داشته و عملکرد رئیس جمهور را غیر قابل قبول توصیف نموده اند.

نتایج یک نظرسنجی در آمریکا نشان داد که تنها حدود یک سوم از مردم آمریکا معتقدند کشورشان ظرف چهار سال گذشته پیشرفت را تجربه نموده است.

بر اساس نظرسنجی جدید شبکه فاکس نیوز که روز آدینه منتشر شد، 55 درصد از مردم آمریکا معتقدند کشورشان در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ با پسرفت روبرو شده است.

از سوی دیگر نتایج این نظرسنجی نشان داد تنها 32 درصد از آمریکایی ها عملکرد ترامپ را عامل پیشرفت کشورشان می دانند و به عقیده 11 درصد دیگر نیز اوضاع آمریکا تغییر چندانی ننموده است.

طبق نتایج این نظرسنجی، تنها 11 درصد از آمریکایی ها شرایط مالی این کشور را عالی می دانند و 34 درصد آن را ضعیف دانستند.

همچنین 47 درصد از شرکت نمایندگان در این نظرسنجی عملکرد کلی ترامپ را قابل قبول دانسته و 52 درصد آن را غیر قابل قبول توصیف کردند.

از سوی دیگر، در پاسخ به این سوال که تاریخ چگونه ترامپ را قضاوت خواهد نمود، 42 درصد از شرکت نمایندگان او را یکی از بدترین روسای جمهور تاریخ آمریکا توصیف نموده، 22 درصد او را به عنوان یکی از عظیمترین روسای جمهور دانسته و 26 درصد نیز او را فردی متوسط توصیف کردند.

این نظرسنجی از میان 1007 شهفرایند آمریکایی بین روزهای 6 تا 9 دسامبر صورت گرفته و درصد خطای آن برابر 3 درصد بود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1392

به "هواداران ترامپ بار دیگر در واشنگتن تجمع برگزار می&zwnjکنند، دیوان عالی آمریکا دادخواست تگزاس برای ابطال انتخابات را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواداران ترامپ بار دیگر در واشنگتن تجمع برگزار می&zwnjکنند، دیوان عالی آمریکا دادخواست تگزاس برای ابطال انتخابات را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید