عارضه خطرناک جدید در بیماران مبتلا به کرونا

به گزارش تنها پیامک، انتقال کراتیت به اندوفتالمیت در عمل پزشکی کاملا نادر است و بیشتر مردم نباید زیاد نگران این موضوع باشند. با این حال، شناسایی سه مورد از این دست در مدت زمان کوتاهی نشان دهنده لزوم تحقیقات بیشتر در مورد تأثیر ویروس کرونا بر عفونت های چشم دارد.

عارضه خطرناک جدید در بیماران مبتلا به کرونا

پزشکان در ایالات متحده علامت نادر، اما خطرناک در بیماران مبتلا به ویروس کرونا را کشف کرده اند که در چندین بیمار در نیویورک مشاهده شده است.

طی دو ماه، پزشکان در نیویورک سه مورد را ثبت کردند که بیماران آلوده به ویروس کرونا به علائم بیماری کراتیت یعنی التهاب قرنیه مبتلا شدند. در این بیماری، عفونت به غشای داخلی کره چشم گسترش می یابد و باعث آندوفتالمیت می شود.

یکی از این سه بیمار به دلیل عوارض مرتبط با ویروس کرونا از دنیا رفت، نفر دوم بینایی خود را از دست داد و سومین بیمار مجبور شد یک چشم خود را خارج کند.

به گفته متخصصان، انتقال کراتیت به اندوفتالمیت در عمل پزشکی کاملا نادر است و بیشتر مردم نباید زیاد نگران این موضوع باشند. با این حال، شناسایی سه مورد از این دست در مدت زمان کوتاهی نشان دهنده لزوم تحقیقات بیشتر در مورد تأثیر ویروس کرونا بر عفونت های چشم دارد.

پیش از این محمد ناصر هاشمیان متخصص چشم (افتالمولوژی) درباره تاثیر ویروس کرونا روی چشم گفت: تاثیر این ویروس روی چشم بیشتر به صورت التهابات سطح بیرونی چشم است. وی با تاکید بر اینکه جذب ویروس از طریق مخاط چشم خطرناک است، بیان داشت: این ویروس همانطور که از مخاط بینی و دهان وارد بدن می شود، می تواند از طریق چشم هم به بدن منتقل می شود.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1418

به "عارضه خطرناک جدید در بیماران مبتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عارضه خطرناک جدید در بیماران مبتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید