تور ترکیه: عدم موافقت ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با لغو پروازهای ترکیه

به گزارش تنها پیامک، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از عدم تصمیم گیری نهایی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا درباره لغو پروازهای ترکیه اطلاع داد. سفر زمینی به ترکیه همچنان ممنوع است.

تور ترکیه: عدم موافقت ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با لغو پروازهای ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به پیشنهاد وزیر بهداشت در مورد لغو پروازهای ترکیه، از عدم تصمیم گیری نهایی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا درخصوص لغو پروازهای این کشور اطلاع داد. وی درباره طرح مجدد این موضوع در ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا اذعان داشت:

ستاد ملی مقابله با کرونا فعلاً در مورد لغو پروازهای ترکیه به جمع بندی نرسیده و تا به امروز در مورد زمان طرح مجدد لغو پروازهای ترکیه، اظهار نظری به سازمان هواپیمایی کشوری ارسال نشده است.

ذیبخش بعلاوه بر تبعیت سازمان هواپیمایی کشوری از ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا در صورت تصمیم برای توقف پروازهای ترکیه تاکید نمود.

از سوی دیگر، مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل ونقل با اشاره به محدودیت ترددها به کشور ترکیه و بالعکس، از انجام این ترددها فقط در موارد ضروری مانند اشتغال، تحصیل و بازگشت افراد دارای تابعیت و اقامت اطلاع داد و توضیح داد:

از سال گذشته نیز هیچ سفری به کشور ترکیه به وسیله بخش حمل و نقل جاده ای و به وسیله اتوبوس صورت نگرفته است.

وی با اشاره به نبود ممنوعیت و محدودیت در حوزه ترانزیت، تاکید نمود:

ممنوعیت یا محدودیت تردد به کشور ترکیه از مرزهای زمینی و هوایی تنها مربوط به بخش مسافری است و حوزه ترانزیتی را در بر نمی گیرد. نیز اکنون ترانزیت ما با کشور ترکیه در حال اجرا است و ممنوعیت یا محدودیتی برای انجام تبادلات تجاری با این کشور در رابطه با کرونا وجود ندارد. در حال حاضر، مرزها برای انجام مبادلات تجاری و ترانزیت با کشورهای همسایه باز است و مسئله ای در این بخش برای انجام تبادلات مختلف تجاری وجود ندارد.

این موضوع در حالی است که روز یازدهم فروردین ماه سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در نامه ای به وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، خواهان لغو ترددهای هوایی و زمینی از کشور ترکیه و بالعکس شده بود. این قرارگاه نیز نتیجه آنالیز های خود را 14 فروردین به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال کرد و جلسه این ستاد نیز در روز 15 فروردین در مورد درخواست وزیر بهداشت، نتیجه ای در بر نداشت.

محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، بر لغو تمامی تورهای ترکیه با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا تاکید نمود. وی با اشاره به کاهش پروازها به علت عدم استقبال مسافران، از انجام پروازهای به جای مانده با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی اطلاع داد.

ذیبخش در مورد پروازهای نوروزی ترکیه نیز اعلام کرد:

بر اساس توافق انجام شده بین کشور ایران و ترکیه، 100 پرواز به وسیله ایرلاین های داخلی و 100 پرواز به ترکیه نیز، به وسیله ایرلاین های خارجی صورت می گیرد، در ایام نوروز و با توجه به اینکه پیک انجام سفرهای خارجی بود باز نیز به این تعداد از سقف پروازی نرسیدیم.

منبع: کجارو / eghtesadonline.ir / خبرگزاری مهر
انتشار: 12 خرداد 1401 بروزرسانی: 12 خرداد 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2993

به "تور ترکیه: عدم موافقت ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با لغو پروازهای ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ترکیه: عدم موافقت ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با لغو پروازهای ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید