عربستان، آغاز خصوصی سازی کارخانه های آرد، احتمال افزایش قیمت نان

به گزارش تنها پیامک، حکومت سعودی خصوصی سازی کارخانه های آرد را آغاز کرده و بر این اساس احتمال افزایش قیمت نان در عربستان نیز وجود دارد.

عربستان، آغاز خصوصی سازی کارخانه های آرد، احتمال افزایش قیمت نان

به گزارش گروه بین الملل تنها پیامک به نقل از پایگاه الخلیج الجدید،عربستان سعودی مرحله اول خصوصی سازی بخش کارخانه های تولید آرد را به اتمام رسانده تا جایی که روز چهارشنبه فروش دو کارخانه آرد با ارزش کل 2.78 میلیارد ریال (740.5 میلیون دلار) را خاطرنشان کرد.

حکومت سعودی قصد داشت 4 شرکت بزرگ آرد را بفروشد. بدین ترتیب دو شرکت همچنان به دلیل ترس از قیمت بالای نان و پیامدهای آن برای سرانجام دادن به خصوصی سازی این بخش باقی خواهند ماند.

در بیانیه مشترک اداره کل غله و مرکز ملی خصوصی سازی عربستان تاکید شد که فروش دو شرکت با بیشترین پیشنهادهای مالی سرمایه گذاران اعطا شده ؛ تا جایی که اولین شرکت آسیاب به ارزش 2.027 میلیارد ریال (540.5 میلیون دلار) به شرکت دیگر آسیاب فروخته شد.

بر اساس این بیانیه فروش و واگذاری مالکیت شرکت ها به داوطلبان برنده پس از تحقق الزامات قانونی قبل از انجام معامله صورت می گیرد.

در این بیانیه تعیین شد که مراحل واجد شرایط بودن برای مرحله دوم و مرحله نهایی خصوصی سازی بخش کارخانه های آرد به زودی آغاز و شامل فروش دو شرکت نیز می شود.

بر اساس گزارش رویترز برخی از داوطلبان بالقوه به دلیل طولانی بودن فرایند کاری که از سال 2016 آغاز شد،به خرید شرکت ها تمایلی نداشتند.

عربستان یکی از بزرگ ترین وارد کنندگان گندم و جو در جهان است.

فرماندار شرکت عمومی غلات سعودی گفت که ریاض سالانه 3.5 میلیون تن گندم ، با سرعت رشد 2.5 درصد ، وارد می کند.

کمپین خصوصی سازی بخشی از چشم انداز 2030 محمدبن سلمان ولیعهد عربستان است که هدف او ازاین چشم انداز تنوع سازی بخش اقتصاد عربستان و تکیه بر درآمد های غیرنفتی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1129

به "عربستان، آغاز خصوصی سازی کارخانه های آرد، احتمال افزایش قیمت نان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، آغاز خصوصی سازی کارخانه های آرد، احتمال افزایش قیمت نان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید