فتوحات نیروهای صنعا در البیضاء و وحشت عوامل هادی در مأرب

به گزارش تنها پیامک، فتوحات گسترده نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در جبهه های استان البیضاء که تعداد زیاد کشته شدگان نیروهای ائتلاف و القاعده گواه شکست سخت و سنگین آنهاست، به شدت نیروهای هادی را در مأرب به وحشت انداخته است.

فتوحات نیروهای صنعا در البیضاء و وحشت عوامل هادی در مأرب

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از المسیره، منابع امنیتی یمنی اعلام کردند که جنگنده های ائتلاف سعودی طی 14 نوبت، منطقه های از استان های البیضاء، مأرب و الجوف را بمباران نموده اند.

این منابع بیان کردند: جنگنده های ائتلاف سعودی 11 بار استان مأرب، دو بار استان البیضاء و یک بار هم استان الجوف را بمباران کردند.

رصد ده ها مورد نقض آتش بس در الحدیده

منابع یمنی از رصد بیش از 100 مورد نقض آتش بس در الحدیده در غرب یمن از سوی متجاوزان و عوامل وابسته به آنها خبر دادند و اعلام کردند که این موارد شامل پروازهای جاسوسی، حملات توپخانه، ایجاد استحکامات جنگی و هم حملات پهپادی بوده است.

فتح آخرین منطقه در جبهه الزاهر

نیروهای صنعا بر آخرین منطقه تحت تسلط تروریست های القاعده در جبهه الزاهر در جنوب استان البیضاء هم مسلط شدند.

منابع محلی اعلام کردند: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در حمله برق آسا به سمت آخرین منطقه تحت کنترل القاعده در جبهه الزاهر، پس از نبردی سنگین پیروز به پاکسازی روستای الضحاکی شدند.

طی روزهای گذشته هم منطقه ها القریه، آل یزید، کوه الشبکه، حاجو و مثلث الجامجم و کوه الجماجم و الغول و منطقه ذی مریب به کنترل نیروهای صنعا عایدیه بود.

روز گذشته صحنه های از فتوحات نیروهای صنعا از سوی اداره اطلاع رسانی جنگی انصارالله یمن به نمایش عایدی.

در این عملیات نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن منطقه الزاهر را به طور کامل به کنترل خود درآوردند و همه منطقه های که القاعده با حمایت نظامی و اقتصادی و رسانه ای ائتلاف سعودی به چنگ آورده بود را از آنها بازپس گرفتند.

القاعده منطقه ها قبلی خود را هم در البیضاء از دست داد

در این عملیات نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با همکاری ساکنان از چهار محور به القاعده حمله کردند و منطقه های که برای سالیان، القاعده در آن مستقر بود به دست نیروهای صنعا فتح شد و تروریست های القاعده متحمل خسارات و تلفات سنگین شدند.

تعداد زیاد کشته شدگان گویای همه چیز است

در جریان این عملیات تعداد زیادی از سرنموده های القاعده کشته شدند که در میان آنها می توان به احمد بن عبدالله الزبیدی از افسران نیروهای ویژه عربستان اشاره نمود.

در جریان این عملیات هم تعدادی زخمی شدند و سرنوشت خالد سعید باطرفی سرنموده القاعده در جزیره العرب در پرده ای از ابهام واقع شده است.

شدیدترین شکست القاعده و شرکایش

حسین العزی معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در این باره گفت: القاعده و شرکایش متحمل سریعترین و شدیدترین شکست شدند و از مواضعی که قبل از تحولات اخیر البیضاء داشتند هم عقب رانده شدند.

معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن هم گفت: ملت ما در البیضاء پیروز شد و شکست سختی به القاعده وارد کرد؛ اما متاسفانه ائتلاف سعودی با حملات هوایی در حمایت از تروریست ها، نوعی اصرار غیرمعمول را نشان می دهد که ما را قانع می نماید که آمادگی برای صلح ندارد.

قبل از آن هم محمد عبدالسلام رئیس هیئت مصاحبه کننده دولت نجات ملی یمن در توئیتی اعلام نموده بود که ائتلاف جز شکست به دست نمی آورد و در البیضاء هم شکست سختی خورد.

هراس در اردوی نیروهای هادی در شهر مأرب

منابع محلی در شهر مأرب از اقدامات امنیتی ویژه در خیابان های این شهر از سوی نیروهای حزب الاصلاح و هادی در پی فتوحات نیرهای صنعا در جبهه البیضاء خبر دادند و اعلام کردند که نیروهای وابسته به دولت دست نشانده سعودی در یمن، نگران حمله انصارالله به مأرب پس از تسلط بر الزاهر در استان البیضاء و سقوط قریب الوقوع شهر مأرب هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1764

به "فتوحات نیروهای صنعا در البیضاء و وحشت عوامل هادی در مأرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتوحات نیروهای صنعا در البیضاء و وحشت عوامل هادی در مأرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید