قطره چشم نانو فراوری شد

به گزارش تنها پیامک، یک شرکت زیست دارویی که روی توسعه محصولات داروهای چشم با استفاده از فرمولاسیون های نوآورانه کار می نماید پیروز به فراوری قطره چشمی برای درمان التهاب و درد ناشی از جراحی آب مروارید شده است.

قطره چشم نانو فراوری شد

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شرکت اکولیس که پیشتر قطره چشمی حاوی نانوذرات را برای بیماران مبتلا به ورم کاکولا دیابتی استفاده نموده و نتایج مثبتی به دست آورده بود، این قطره چشم را برای بیمارانی که جراحی آب مروارید انجام داده اند و دچار درد و التهاب هستند استفاده نموده است. نتایج این کارآزمایی قرار است در نشست سالانه انجمن جراحی آب مروارید و انکسار ارائه گردد.

شرکت اکولیس (Oculis) یکی از شرکت های زیست دارویی است که روی توسعه محصولات و داروهای چشم با استفاده از فرمولاسیون های نوآورانه کار می نماید. این شرکت بیان کرد که نتایج فاز دوم کارآزمایی بالینی روی داروی این شرکت موسوم به OCS-01 را منتشر خواهد نمود. نتایج فاز دوم آزمون بالینی این دارو که برای درمان التهاب و درد ناشی از جراحی آب مروارید فراوری شده، در نشست سالانه انجمن جراحی آب مروارید و انکسار در ماه می برگزار می گردد.

ریاد شریف از مدیران این شرکت می گوید: ما منتظر این رویداد هستیم تا نتایج فاز دوم آزمون بالینی را روی این دارو ارائه کنیم، دارویی که به عنوان گزینه احتمالی درمانی برای مقابله با التهاب و درد در بیمارانی که تحت جراحی آب مروارید قرار می گیرند، طراحی و فراوری شده است. این دومین کارآزمایی بالینی فاز دو است که ما در یک سال گذشته انجام داده و به اتمام رسانده ایم. این دارو یک قطره چشمی است که در آن دگزامتازون با استفاده از فرمولاسیون نانو ذره ای ویژه واقع شده است. پیش از این، ما این دارو را روی بیماران مبتلا به ورم ماکولا دیابتی (DME) استفاده کردیم و نتایج جالب توجهی نیز به دست آمده است.

سال گذشته، شرکت اکولیس کارآزمایی بالینی روی این قطره چشم حاوی نانوذرات دگزامتازون را روی 144 بیمار مبتلا به ورم ماکولا انجام و نتایج مثبتی به دست آورد. در آن پروژه که از قطره چشم برای بیماران مبتلا به DME استفاده شد، 144 بیمار دیابتی نوع یک و دو شرکت داشتند. این بیماران از قطره چشم حاوی نانوذرات سه بار در روز استفاده کردند و این کار به مدت 12 هفته ادامه یافت. میزان تغییر توانایی بینایی بیماران در این پروژه مورد آنالیز نهاده شد. پس از تجزیه و تحلیل نتایج، محققان دریافتند که استفاده از OCS-01 با کاهش ضخامت CTM همراه بوده است. همچنین فاکتورهای مربوط به بینایی در این بیماران بهبود یافته است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 917

به "قطره چشم نانو فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطره چشم نانو فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید