لاوروف: غرب به دنبال آشوب در روسیه و بلاروس است

به گزارش تنها پیامک، به گزارش خبرنگاران به نقل از ایتارتاس، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه بار دیگر از رویکرد تهاجمی اروپا و آمریکا در قبال مسکو انتقاد کرد و گفت: غرب قانونمند بازی نمی کند حال آنکه در قبال تحریم های یک جانبه ای که اعمال می گردد؛ هیچ شواهدی هم ارائه نمی دهد.

لاوروف: غرب به دنبال آشوب در روسیه و بلاروس است

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

وی اضافه کرد: با این رویکرد، چارچوب های همکاری که محصول سال ها کوشش است؛ دچار رکود شده است.

وزیر خارجه روسیه در ادامه اضافه کرد: کشورهای غربی از فناوری برای سازمان دهی شورش های جمعی در روسیه و بلاروس استفاده می نمایند حال آنکه دیپلمات ها و رسانه هایشان نیز برای ما ضرب الاجل معین می نمایند. آنها بدون آنکه نیازی به پنهان کاری ببینند؛ کوشش می نمایند در فرایندهای داخلی ما تاثیر بگذارند.

به گزارش خبرنگاران، اتحادیه اروپا و آمریکا، نتیجه انتخابات ریاست جمهوری بلاروس را که به تمدید دوره زمامداری الکساندر لوکاشنکو منجر شد به رسمیت نمی شناسند و سعی می نمایند ناآرامی های مردمی را که در پی اعتراض به نتیجه انتخابات شروع شد؛ به ابزاری برای براندازی دولت مینسک تبدیل نمایند. در واقع، آنها با هدف تقویت دیوار نظامی ناتو در مرزهای روسیه، از اپوزیسیون غربگرای بلاروس حمایت می نمایند.

این در حالی است که روسیه بارها به کشورهای غربی هشدار داده که ناآرامی های انتخاباتی بلاروس مسئله ای داخلی است و نباید به ابزاری برای سودجویی بین المللی تبدیل گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1361

به "لاوروف: غرب به دنبال آشوب در روسیه و بلاروس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: غرب به دنبال آشوب در روسیه و بلاروس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید