ماجرای وام های 2 میلیاردی 48 ساعته برای خرید خودرو چیست؟

به گزارش تنها پیامک، به گزارش خبرنگاران، براساس گزارش های به دست آمده بعضی از شرکت های خرید و فروش خودرو های خارجی به تازگی سعی دارند که خرید خودرو را با اعطای وام های بدون ضامن یا با بهره کم برای متقاضیان خرید خودرو آسان نمایند.

ماجرای وام های 2 میلیاردی 48 ساعته برای خرید خودرو چیست؟

به این دلیل که قیمت خودرو در این شرایط اقتصادی کشور از الگوی خاصی پیروی نمی نماید، بسیاری از افراد که مدت ها مبالغی را برای خرید خودرو پس انداز نموده اند با توجه به نرخ تورم دیگر قادر به خرید خودرو نیستند.

یکی از روش های رایج در زمینه خرید خودرو که در حال حاضر در کشور و بعلاوه بسیاری از کشورهای جهان در حال اجرا است خرید اقساطی خودرو است. افراد می توانند به وسیله تأمین اعتبار بخشی از هزینه خودرو، صاحب خودرو شوند.

فروش اقساطی به واسطه لیزینگ ها یک رویه جاری است

لیزینگ خودرو نوعی خرید اقساطی خودرو است. قبل از آغاز فرایند معامله معین می گردد که خودرو قرار است با چه قیمتی به خریدار فروخته گردد. سند خودرو هم در رهن شرکت فروشنده باقی می ماند و بعد از اتمام آخرین قسط و برآورده شدن تمام تعهدات خریدار در اختیار او قرار خواهد گرفت.

به این دلیل که هیچ یک از بانک ها مجوز ارائه تسهیلات خرید خودرو ندارند، بانک ها به وسیله نهاد ها یا شرکت های لیزینگ با شرکت های خرید و فروش خودرو برای اعطای وام قرارداد می بندند و راه را برای متقاضیان خرید خودرو تا حدودی آسان می نمایند.

شرکت های لیزینگی مختلفی وجود دارند که معاملات قسطی خودرو را انجام می دهند به عنوان مثال شرکت های وابسته به واحدهای تولیدی مانند ایران خودرو و سایپا و لیزینگ خودرو به وسیله بانک هایی مانند بانک پاسارگاد یا ملت.

بعضی شرکت ها از جمله شرکت ماشین چی(شرکت خرید و فروش خودروهای دست دوم) هم در این زمینه فعالیت می نماید که به وسیله همکاری با لیزینگ ها و بانک ها به متقاضیان، وام هایی برای خرید خودرو تا سقف دو میلیارد با سود کم یا بدون بهره می دهد.

وام 2 میلیاردی ظرف 48 ساعت؟

مهدی جعفری، مدیر یکی از مجموعه هایی که در زمینه فروش اقساطی خودرو فعالیت می نماید، می گوید که برای اعطای این وام ها با یک سری بانک ها و لیزینگ های معتبر همکاری می نمایند و در کنار سرویس های دیگری که مجموعه ماشین چی ارائه می دهد، وام خرید خودرو هم به آن اضافه شده است.

جعفری در پاسخ به سوال که چرا شرایط ارائه تسهیلات به این آسانی است؟ گفت: این اولین باری نیست که وامی با این شرایط آسان پیش می آید و فروش اقساطی خودرو به واسطه لیزینگ ها یک رویه جاری است.

او در این باره ادامه داد: مجموعه ماشین چی هم در کنار گروه های لیزینگی قرار گرفته است. یعنی اگر متقاضی وام را دریافت می نماید در حقیقت طرف قرارداد او شرکت لیزینگ است و این مجموعه تنها پفراینده را تکمیل و اقدامات لازم را برای متقاضی انجام می دهد.

مدیر ماشین چی با اشاره به اینکه این سرویس وام با شرایط آسان صرفا در جهت تکمیل سرویس های معاملاتی مجموعه به سرویس های این شرکت اضافه شده، اظهار کرد: هیچ کارمزدی در ازای وام دریافت نمی گردد، حتی برای خدماتی از جمله اخذ خلافی، اخذ مدارک شهرداری، تنظیم سند خودرو، حتی سرویس تعویض پلاک و …

وی با تاکید بر اینکه برای ارائه وام به مدارکی از جمله ارائه گردش حساب بانکی، چک صیادی، مدارک شغلی و مدارک تمکن اقتصادی احتیاج است، گفت: بدون این مدارک مخصوصا عدم تایید مدارک تمکن اقتصادی، ضامن و مدارک شغلی اعطای وام هایی تا سقف دو میلیارد امکان پذیر نیست.

جعفری ادامه داد: در صورتی که مداراک فرد متقاضی خرید خودرو کامل نباشد، نمی تواند ظرف 48 ساعت این تسهیلات را دریافت کند و فرایند اعطای وام ممکن است روزها طول بکشد، اما در صورتی که مدارک تکمیل باشد تا دو روز مبلغ درخواست شده به فرد متقاضی داده می گردد. مجموعه ای مانند ماشین چی با اعطای وام هایی با شرایط نسبتا آسان راه را برای افرادی که قصد خرید خودرو را دارند راحت می نماید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 11 آبان 1400 بروزرسانی: 11 آبان 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1865

به "ماجرای وام های 2 میلیاردی 48 ساعته برای خرید خودرو چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای وام های 2 میلیاردی 48 ساعته برای خرید خودرو چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید