مجازات حبس در انتظار افرادی که اطفال را برای تکدی گری می گمارند

به گزارش تنها پیامک، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، مصطفی عارف کیا بم تکدی گری را جرم دانست و گفت: طی یک اقدام هماهنگ از سوی پلیس بیش از سی نفر متکدی در سطح شهرستان دستگیر و جهت سیر مراحل قضائی واعمال مجازات تحویل دادگاه بم شدند.

مجازات حبس در انتظار افرادی که اطفال را برای تکدی گری می گمارند

وی ادامه داد: طبق ماده 712 قانون تعزیرات مصوب سال 1375 تکدی گری تا سه ماه مجازات حبس دارد.

عارف کیا از مردم فهیم شهرستان بم خواست: در صورت مشاهده افرادی که به تکدی گری می پردازند، فوراَ مراتب را به پلیس اعلام و از پرداخت هرگونه وجه به چنین افرادی خودداری گردد زیرا با آنالیز های به عمل آمده اکثر این افراد از وضعیت مالی بسیار خوبی برخوردار هستند.

وی با اشاره به ماده 712 قانون مجازات اسلامی، بیان کرد: هرکس تکدی یا کلاشی را پیشه خود قرار داده باشد و از این راه امرار معاش نموده یا ولگردی کند به حبس از یک تا سه ماه محکوم خواهد شد و چنانچه با وجود توان مالی مرتکب عمل فوق گردد علاوه بر مجازات مذکور تمامی اموالی را که به وسیله تکدی و کلاشی به دست آورده است مصادره خواهد شد.

وی ضمن هشدار به افرادی که اطفال را برای تکدی گری می گمارند، تاکید نمود: طبق ماده 713 قانون مجازات اسلامی هرکس طفل صغیر یا غیر رشیدی را وسیله تکدی قرار دهد یا افرادی را به این امر بگمارد به سه ماه تا دو سال حبس و استرداد تمامی اموالی که به وسیله مذکور به دست آورده است محکوم خواهد شد.

رئیس دادگستری شهرستان بم در انتها از خدمات و زحمات فرماندهی انتظامی و کارکنان انتظامی شهرستان بم که در راستای تامین نظم و امنیت جامعه کوشش می نمایند تقدیر و تشکر کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اسفند 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 55

به "مجازات حبس در انتظار افرادی که اطفال را برای تکدی گری می گمارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجازات حبس در انتظار افرادی که اطفال را برای تکدی گری می گمارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید