مجلس نمایندگان آمریکا لایحه تحریم مقامات چین را به بحث می گذارد

به گزارش تنها پیامک به نقل از رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه لایحه ای را به بحث می گذارد که به بهانه نحوه برخورد پکن با اقلیت مسلمان اویغور دولت دونالد ترامپ را به تشدید واکنشهای واشنگتن در قبال چین ملزم می نماید و خواستار وضع تحریمها علیه مقامات بلندپایه چین و تحریم صادرات به این کشور می گردد.

مجلس نمایندگان آمریکا لایحه تحریم مقامات چین را به بحث می گذارد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

در واقع سند اویغور 2019 نسخه ای سختگیرانه از لایحه ای است که پس از تصویب در مجلس سنا در ماه سپتامبر خشم مقامات پکن را برانگیخت و از رئیس جمهور دونالد ترامپ می خواهد تا برای نخستین بار علیه عضوی از هیأت سیاستگذاران چین تحریمهایی وضع کند.

این در حالی است که دونالد ترامپ درصدد است برای سرانجام دادن به جنگ ویرانگر تجاری میان واشنگتن- پکن که اقتصاد جهانی را با چالشی جدی روبرو نموده، با چین به توافق برسد.

این لایحه که مجلس نمایندگان آمریکا احتمالاً اواخر روز سه شنبه به رأی می گذارد، رئیس جمهور آمریکا را ملزم می نماید که سوء استفاده های ادعایی از اقلیت مسلمان چین را محکوم کند و خواهان تعطیلی اردوگاههای بازداشت دسته جمعی در منطقه شین جیانگ در شمال غرب چین گردد.

این لایحه همچنین خواهان تحریم مقامات بلندپایه چین به ویژه چن کوآنگو دبیر حزب کمونیست شین جیانگ است.

این در حالی است که چین پیوسته هرگونه بدرفتاری با مسلمانان اویغور را رد نموده و می گوید که این اردوگاهها دوره آموزش مهارتهای شغلی برگزار می نمایند.

پکن همچنین هشدار داد که در صورت وضع تحریم علیه چن کوآنگو، این کشور به اقدام تلافی جویانه و متناسب علیه آمریکا دست خواهد زد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 491

به "مجلس نمایندگان آمریکا لایحه تحریم مقامات چین را به بحث می گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس نمایندگان آمریکا لایحه تحریم مقامات چین را به بحث می گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید