محاکمه رئیس جمهور اسبق فرانسه در پاریس شروع شد

به گزارش تنها پیامک، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دادگاه امروز برای رسیدگی به اتهام فساد و اعمال نفوذ غیر قانونی نیکلا سارکوزی، رئیس جمهوری اسبق فرانسه، برگزار می گردد.

محاکمه رئیس جمهور اسبق فرانسه در پاریس شروع شد

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

وی در این پرونده متهم است که در سال 2014، با اعمال نفوذ سبب شده یک قاضی عالی رتبه در موناکو ترفیع بگیرد، و این قاضی در عوض، اطلاعات درز نموده درباره فساد اقتصادی وی را مخفی نموده است.

تیه ری هرتسوگ وکیل سارکوزی و نیز ژیلبر آزی بِر قاضی فوق الذکر نیز به همراه متهم در دادگاه امروز حاضر می شوند.

این دادگاه در اصل در سال 2014 شروع شده بود اما به دلایلی عقب افتاد و بناست از امروز 23 نوامبر تا 10 دسامبر سال جاری برگزار گردد. چنانچه اتهام سارکوزی از سوی دادگاه ثابت گردد، وی ممکن است به 10 سال حبس، و پرداخت یک میلیون یورو جریمه محکوم گردد.

رئیس جمهوری اسبق فرانسه، ماه گذشته میلادی نیز در دادگاهی که به پرونده او درباره لیبی اختصاص داشت به همدستی با جنایتکاران متهم شد و بازپرس علیه وی اعلام جرم کرد.

وی پیش از آن نیز در دادگاه مربوط به لیبی که به پرونده رویدادهای سال 2012 اختصاص دارد، به تبانی برای فساد، پنهان کردن اختلاس از اموال عمومیِ (لیبی)، و نیز تأمین اقتصادیِ غیرقانونیِ کارزار انتخاباتی متهم شده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1313

به "محاکمه رئیس جمهور اسبق فرانسه در پاریس شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاکمه رئیس جمهور اسبق فرانسه در پاریس شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید