محدودیت در سفرهای هوایی نوروزی منوط به تصمیم ستاد کرونا است

به گزارش تنها پیامک، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تا امروز هیچ محدودیتی برای سفر هوایی در نوروز وجود ندارد، اما در صورت اعلام ستاد مبارزه با کرونا محدودیت سفر با هواپیما به بعضی استان ها برقرار خواهد شد.

محدودیت در سفرهای هوایی نوروزی منوط به تصمیم ستاد کرونا است

تورج دهقانی زنگنه درباره اینکه آیا محدودیت سفر با هواپیما مثل نوروز سال گذشته در تعطیلات سال جاری نیز وجود دارد، گفت: قرار است ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل سفرهای هوایی نوروز را تهیه کند تا در چارچوب آن پروازهای ایمن در ایام نوروز داشته باشیم.

وی ادامه داد: تا این ساعت محدودیت سفرهای استانی با هواپیما لغو شده محسوب می گردد و امکان فروش بلیت هواپیما در همه مسیرها وجود دارد.

دهقانی زنگنه به تشریح مصوبه ها و مقررات سفرهای نوروزی پرداخت و گفت: به شرکت های هواپیمایی گفته شده که پیش از دریافت مجوز پرواز از فروش بلیت و ایجاد تعهد بیش از توان شان به جد خودداری نمایند و هیچ شرکت هواپیمایی بدون داشتن هواپیمای جایگزین نمی تواند پروازی داشته باشد.

وی اضافه نمود: همچنین تاکید شده که در صورت بروز تاخیر در پروازها، اطلاع رسانی شفاف به مسافران داشته باشند، سازمان هواپیمایی کشوری نیز مکلف است با سایت های فروش بلیت هواپیما گران تر از نرخ مصوب برخورد و آنها را به دستگاه قضائی معرفی کند.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: شرکت های هواپیمایی باید در هر ایستگاه فرودگاهی یک نماینده مستقر داشته باشند تا در صورت بروز تاخیر یا ایجاد مشکل، جوابگوی مردم باشند، همچنین معاونت هوانوردی این سازمان نیز باید سایت های غیرمجاز فروش بلیت را تعطیل کند.

وی اضافه نمود: هم چنین اجازه ابطال پرواز وجود نخواهد داشت و پرواز بلیت فروخته شده باید انجام گردد.

این مقام مسوول درباره قیمت بلیت پروازهای نوروزی نیز گفت: طبق تفاهمی که با انجمن شرکت های هواپیمایی اجرا شده، تصمیم داریم در نوروز هیچ گونه افزایش قیمت بلیت نداشته باشیم.

وی بیان داشت: امروز نیز شرکت هواپیمایی پارس ایر به عنوان ایرلاین جدید، نخستین پرواز خود را انجام داد و در ایام نوروز نیز پرواز خواهد داشت.

دهقانی زنگنه درباره پروازهای خارجی در ایام نوروز گفت: درخصوص پروازهای خارجی تابع نظر ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و به هر کشوری که به ما مجوز بدهد، پرواز خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در حال حاضر پروازها به ترکیه هم از سوی ایرلاین های ایرانی و هم شرکت های هواپیمایی ترکیه ای انجام می گردد و همه ایرلاین ها اعلام آمادگی نموده اند که در ایام نوروز پروازهای ترکیه را افزایش دهند.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری بیان داشت: پروازهای هما به شهرهای آلمان نیز هم چنان دائر است.

وی درباره مکاتبه ایران ایر با بوئینگ برای تکمیل خرید هواپیما، گفت: ایران ایر با بوئینگ مکاتبه نموده و منتظر پاسخ است، اما هنوز پاسخی دریافت ننموده است.

دهقانی زنگنه در پاسخ به این پرسش که خرید هواپیماهای ای. تی. آر را چگونه ارزیابی می کنید؟ گفت: به عنوان نماینده دولت می گویم که در آن قراردادها به هر حال تفکری بوده است، اما می توانستیم به جای آن پنج فروند هواپیماهای ای. تی. آر بهتری بگیریم.

وی گفت: بیش از 95 درصد شرکت های هواپیمایی موضوع 60 درصد ظرفیت و فاصله گذاری اجتماعی رد پروازها را رعایت می نمایند.

این مسوول درباره پروازهای چارتری گفت: در مناطق نفت خیز، قشم و کیش پرواز چارتری داریم و به تازگی پرواز چابهار هم چارتر شده است، در این پروازها شرکت ها مجاز نیستند بالاتر از سقف قیمتی بلیت بفروشند.

زنگنه درباره شرایط آسمان ایران، گفت: سطح ایمنی آسمان ایران بسیار بالا و کاملا امن است.

وی اضافه نمود: ما تا پیش از اوج شیوع کرونا پروازهای زیادی بر فراز آسمان کشور داشتیم که با شیوع کرونا کاهش یافت، ضمن اینکه بعضی مسیرهای بین المللی به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شد اما پرواز به مقاصد اروپایی توسط هما ادامه دارد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1519

به "محدودیت در سفرهای هوایی نوروزی منوط به تصمیم ستاد کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت در سفرهای هوایی نوروزی منوط به تصمیم ستاد کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید