مرز های ایران و جمهوری آذربایجان برای ابد به مرز های صلح و دوستی تبدیل شده اند

به گزارش تنها پیامک، سفیر جمهوری اسلامی ایران در واکنش به پیغام دوستی الهام علی اف عنوان نمود: ریشه های مشترک تاریخی، فرهنگی و دینی ایران و جمهوری آذربایجان مرز های دو کشور را برای ابد به مرز های صلح و دوستی تبدیل نموده است.

مرز های ایران و جمهوری آذربایجان برای ابد به مرز های صلح و دوستی تبدیل شده اند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سید عباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو امشب (سه شنبه) در توئیتی و در واکنش به اظهارات الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان که در بازدید از مرز ایران و جمهوری آذربایجان از این مرز تحت عنوان مرزی دوستی یاد نموده، مطرح نمود: ریشه های مشترک تاریخی، فرهنگی و دینی ایران و جمهوری آذربایجان مرز های دو کشور را برای ابد به مرز های صلح و دوستی تبدیل نموده است.

الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان مهر ماه امسال در گفت وگوی تلفنی با حسن روحانی رئیس جمهور ایران گفته بود: امنیت ایران را امنیت آذربایجان می دانیم.

رئیس جمهور آذربایجان رابطه با ایران را برای کشورش دارای صندلی راهبردی خوانده و افزوده بود: روابط دوجانبه در سال های اخیر همیشه رو به گسترش بوده و باکو از توسعه این روابط استقبال می نماید.

علی اف همچنین در زمان دریافت استوارنامه سید عباس موسوی بر توسعه و ارتقای روابط حسنه و مناسبات محبت آمیز بین دو کشور همسایه تاکید نموده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1344

به "مرز های ایران و جمهوری آذربایجان برای ابد به مرز های صلح و دوستی تبدیل شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرز های ایران و جمهوری آذربایجان برای ابد به مرز های صلح و دوستی تبدیل شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید