مشاغل خانگی می تواند اشتغال زنجیره ای به وجود آورد

به گزارش تنها پیامک، یک تولیدکننده گلیم گفت: روند اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی لرستان در اجرای طرح مشاغل خانگی درست و نتیجه بخش است.

مشاغل خانگی می تواند اشتغال زنجیره ای به وجود آورد

امین اسد صالحی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، با اشاره به مزیت های طرح الگوی نوین مشاغل خانگی اظهار کرد: با اجرای این طرح زنان سرپرست خانوار یا کسانی که تمکن مالی ندارند می توانند وارد چرخه کار و کسب درآمد شوند، چراکه در حالت عادی نمی توانند به دلیل مسائل مالی کاری انجام دهند.

وی ادامه داد: همچنین چون مشاغل خانگی به صورت گروهی انجام می گردد و پشتیبان کار را به متقاضیان واگذار می نماید بخشی از فروش افراد مشغول به کار به صورت تضمینی خواهد بود. اسد صالحی افزود: اگر این طرح به درستی انجام گردد بخشی از مشکل بیکاری جامعه حل می گردد. این پشتیبان طرح الگوی نوین توسعه و ساماندهی مشاغل خانگی افزود: با اجرای این طرح اشتغال پایداری برای افراد ایجاد می گردد و ممکن است هر متقاضی تعدادی از اعضای خانواده را وارد این کار کند و اشتغال زنجیره ای به وجود آید. وی با بیان اینکه دولت در بحث بیمه و مالیات افراد مشغول به کار گردیده در طرح الگوی نوین مشاغل یاری می نماید، افزود: روندی که اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی لرستان به عنوان مجری طرح در این خصوص پیش گرفته درست است و این دو دستگاه تمام تمرکز خود را روی این قضیه گذاشته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 4

به "مشاغل خانگی می تواند اشتغال زنجیره ای به وجود آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاغل خانگی می تواند اشتغال زنجیره ای به وجود آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید