مصرف دوز کم آسپرین؛ کاهش خطر ابتلا به کرونا

به گزارش تنها پیامک، محققان در این مطالعه متوجه شدند، افرادی که قبلاً برای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی، آسپرین با دوز کم مصرف می کردند، در مقایسه با افرادی که آسپیرین مصرف نمی کردند، 29 درصد کمتر احتمال داشت که به کووید-19 مبتلا شوند.

مصرف دوز کم آسپرین؛ کاهش خطر ابتلا به کرونا

نتایج یک مطالعه نشان می دهد مصرف آسپرین با دوز پایین ممکن است خطر ابتلا به کووید-19 را کاهش دهد و دوره بیماری را برای افرادی که قبلاً این دارو را مصرف کرده و به ویروس کرونا آلوده شده اند، کوتاه کند.

در حال حاضر میلیون ها نفر برای کمک به جلوگیری از مسائل قلبی آسپرین مصرف می کنند. اکنون تحقیقات اولیه حاکی از آن است که مصرف روزانه دوز کم آسپرین احتمال ابتلا به کووید-19 را نیز کاهش می دهد.

محققان اظهار داشتند: آسپرین ضد التهاب است و مطالعات قبلی نشان داده است که می تواند به سیستم ایمنی بدن در مبارزه با برخی از عفونت های ویروسی کمک کند.

طبق گفته محققان، آسپیرین در شیوع آنفلوانزای اسپانیایی 1918، چندین دهه قبل از تأیید فعالیت آن علیه ویروس های RNA، به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت.

همه این مسائل محققان را بر آن داشت تا تاثیر مصرف روزانه دوز کم آسپرین را در کاهش حساسیت به کووید-19 و همچنین طول مدت بیماری در صورت بروز عفونت، بررسی کنند. در این مطالعه محققان اطلاعات مربوط به حدود 10 هزار و 500 نفر را که در جریان موج اول همه گیری کرونا از فوریه سال گذشته تا پایان ماه ژوئن گذشته آزمایش کووید-19 انجام داده بودند، ردیابی کردند.

محققان در این مطالعه متوجه شدند، افرادی که قبلاً برای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی، آسپرین با دوز کم مصرف می کردند، در مقایسه با افرادی که آسپیرین مصرف نمی کردند، 29 درصد کمتر احتمال داشت که به کووید-19 مبتلا شوند. همچنین میزان مصرف آسپرین در بیماران کرونایی بسیار کمتر از افرادی بود که آلوده نشده بودند.

از سوی دیگر در میان افرادی که به کووید-19 مبتلا شده بودند مدت زمان بهبودی افرادی که آسپیرین مصرف کرده بودند به طور قابل توجهی کوتاه تر بود.

ویروس کرونا موسوم به کووید19 اواسط ماه دسامبر 2019 (24 آذر 1398) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین گفت.

تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه 21 اسفندماه 98 در کنفرانسی گفت که ارزیابی های این سازمان ویروس کرونا را همه گیر جهانی معرفی می کند.

منبع: فرادید
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1562

به "مصرف دوز کم آسپرین؛ کاهش خطر ابتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف دوز کم آسپرین؛ کاهش خطر ابتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید