معترضان در جورجیا سخنرانی بایدن را قطع کردند

به گزارش تنها پیامک، معترضان به عملکرد مهاجرتی بایدن و ادامه فعالیت بازداشتگاه های مرزی در این کشور علیرغم وعده های انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا، سخنرانی وی در ایالت جورجیا به مناسبت صدمین روز حضورش در کاخ سفید را به صورت موقت مختل کردند.

معترضان در جورجیا سخنرانی بایدن را قطع کردند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنرانی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به مناسبت صدمین روز حضورش در کاخ سفید در ایالت جنوبی جورجیا به محض شروع شدن در پی شعارهای معترضان قطع شد.

به گزارش وبگاه خبری هیل، او در حالی که مشغول تشکر از رای دهندگان جورجیا در تجمعی در شهر دولوث این ایالت بود، با فریاد معترضان که خواهان تعطیلی بازداشتگاه های مخصوص نگهداری پناهجویان در مرزهای جنوبی این کشور بودند، روبرو شد.

آن ها فریاد می زدند همین حالا به بازداشت خاتمه بده و اداره اعمال مهاجرت و گمرک را تعطیل کن، یکی از معترضان فریاد زد خانواده های ما می میرند و یادآوری کرد که در انتخابات 2020 به بایدن رای داده بود.

بایدن هم که صحبت هایش قطع شده بود، بعد از شنیدن اعتراضات، به معترضان گفت که با آن ها موافق است و نباید هیچ زندان خصوصی ای وجود داشته باشد. خاتمه نیروهای امنیتی معترضان را از تجمع خودرویی خارج کردند تا بایدن بتواند به سخنرانی خود ادامه دهد.

ایالت جنوبی جورجیا از اهمیت ویژه ای برای بایدن برخوردار است زیرا در پی انتخاب دو سناتور دموکرات در انتخابات دور دوم سنا در ماه ژانویه در این ایالت، دموکرات ها توانستند مانند جمهوری خواهان 50 کرسی کسب کنند که به پیش برد دستورکار بایدن در این مجلس کمک می کند.

علیرغم ادعاهای انتخاباتی بایدن درباره تغییر سیاست های ضد مهاجرتی دوره ترامپ، گزارش ها و عکس های منتشر شده از این کمپ ها در چند ماهی که از ریاست جمهوری وی می گذرد، نشان می دهد، اوضاع پناهجویان در دولت جدید دموکرات آمریکا نیز همچنان اسفناک است.

نتایج یک نظرسنجی که اخیراً منتشر شد نشان داد بیش از نیمی از آمریکایی ها از عملکرد جو بایدن در ارتباط با افزایش مهاجران از آمریکای مرکزی و بخصوص شرایط بچه ها بدون سرپرست در مرز ایالات متحده با مکزیک رضایت ندارند.

جو بایدن اخیراً برای اولین بار از زمانی که به عنوان رئیس جمهور برگزیده شد، رکورد بی سابقه پناهجویان در مرز مکزیک و آمریکا را به عنوان بحران توصیف کرد و گفت که اوضاع در مرز آمریکا، طرح های وی برای پذیرش پناهجویان بیشتر از سراسر جهان را تضعیف کرده است.

در دوره دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا حدود 460 مایل دیوار در مرزهای مشترک مکزیک و آمریکا ایجاد شد تا از ورود غیرقانونی پناهجویان جلوگیری کند. ماه ژانویه مقامات گمرک و محافظت از مرزها گفت در حال نهایی کردن طرح ساخت 300 مایل دیگر از این دیوار است.

بایدن در کمپین های انتخاباتی خود وعده داده بود حتی یک وجب به دیوار مرزی اضافه نخواهد کرد اما در حال حاضر تخصیص بودجه برای تکمیل آن از سوی کنگره تصویب شده است.

دموکرات های آمریکا در دوره ترامپ علاوه بر انتقاد شدید از صرف مالیات مردم برای ساخت این دیوار، به نحوه نگه داری پناه جویان در کمپ های مرزی نیز اعتراض داشته و آن را غیرانسانی توصیف کرده بودند.

چندی پیش شماری از سناتورهای آمریکایی از یکی از مراکز مرزی در شهر دانا بازدید کردند و تصاویر تکان دهنده ای از نحوه نگه داری پناهجویان منتشر کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1636

به "معترضان در جورجیا سخنرانی بایدن را قطع کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان در جورجیا سخنرانی بایدن را قطع کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید